بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که روی پلک‌ها انجام می‌شود. این کار برای از بین بردن پوست اضافی پلک‌های بالا و کاهش پف کردن پلک‌های پایین انجام می‌شود. به آن لیفت چشم نیز می‌گویند. این جراحی معمولا به دلایل زیبایی انجام می‌شود. همچنین یک راه موثر برای بهبود بینایی در افراد مسن است که افتادگی پلک بالایی آنها مانع بینایی آنها می‌شود. لیفت چشم از شر سیاهی زیر چشم، پنجه کلاغی یا سایر چین و چروک‌های صورت خلاص نمی‌شود. این اغلب همراه با سایر روش‌ها مانند لایه ‌برداری با لیزر، تزریق فیلر یا لیفت پیشانی انجام می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران بپردازیم. اگر قصد انجام این جراحی را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

بلفاروپلاستی یا اصلاح پف پلک پایین، دو هفته بعد از عمل

روش جراحی بلفاروپلاستی

اگر هر دو پلک بالا و پایین با هم انجام شوند، معمولاً لیفت چشم حدود 2 ساعت طول می‌کشد. پزشک به احتمال زیاد از بی حسی موضعی (مسکن تزریق شده در اطراف چشم) همراه با آرامبخش خوراکی استفاده خواهد کرد. اگر این روش را در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می‌دهید، به احتمال زیاد آرامبخش IV دریافت خواهید کرد.

اگر هر چهار پلک را انجام می‌دهید، جراح احتمالاً ابتدا روی پلک‌های بالایی کار می‌کند. جراح معمولاً خطوط طبیعی پلک‌های شما را برش می‌دهد. از طریق این برش‌ها، جراح پوست را از بافت زیرین جدا می‌کند و چربی و پوست اضافی (و عضله را در صورت لزوم) از بین می‌برد. بعد، جراح آن برش‌ها را با بخیه‌های بسیار کوچک می‌بندد. بخیه‌ها در پلک‌های بالایی به مدت 3-6 روز باقی می‌مانند. بسته به تکنیک مورد استفاده، پلک‌های پایین نیاز به بخیه خواهند داشت.

جراحی پلک پایین با استفاده از یکی از چندین تکنیک انجام می‌شود. در این روش، جراح برشی را در داخل پلک پایینی ایجاد می‌کند تا چربی را از بین ببرد. ولی آن برش قابل مشاهده نخواهد بود. سپس جراح می‌تواند خطوط ریز پوست را با استفاده از لیزر C02 یا اربیوم کاهش دهد.

بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی

بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران احتمالاً مقداری پماد را در چشمانتان قرار می‌دهد تا آنها را مرطوب نگه دارد و در حالی که در اتاق ریکاوری هستید آن‌ها را با کمپرس سرد می‌پوشاند. بلافاصله پس از جراحی، تاری دید ناشی از پماد خواهید داشت و به نور حساس می‌شوید. همچنین چشمانتان احساس خشکی یا آبریزش خواهند داشت. قرار دادن کیسه‌های یخ روی چشم‌ها و خوابیدن با سر بالا در شب اول بعد از عمل به فرد کمک می‌کند تا درد کم‌تری داشته باشد. پزشک دستورالعمل‌های دقیقی را برای مراقبت از خود به فرد می‌دهد.

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

نتایج بلفاروپلاستی  توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

جراحی پلک بالا حداقل برای 5-7 سال ماندگاری دارد. جراحی پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد. اگر پلک‌هایتان بعد عمل دوباره افتاد، لیفت پیشانی به جای لیفت چشم می‌تواند برای کاهش علائم موثر باشد.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی

عوارض و نتایج ناخواسته از جراحی بلفارو پلاستی توسط بهترین جراح نادر است، اما گاهی اوقات اتفاق می‌افتد. آنها می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  • خون ریزی
  • عفونت
  • خشکی چشم
  • رنگ غیر طبیعی پلک‌ها
  • پوست پلک که به طور غیر طبیعی به داخل یا خارج چین دار می‌شود
  • نمی‌توانید چشمان خود را به طور کامل ببندید
  • از دست دادن احتمالی بینایی

اگر هر یک از این عوارض را دارید، در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. اگر می‌خواهید عوارض ناشی از بلفاروپلاستی را کاهش دهید، پیشنهاد می‌کنیم این جراحی را نزد بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران انجام دهید.

هزینه بلفاروپلاستی توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند چندین میلیون هزینه داشته باشد. شما هزینه جراح را به اضافه هزینه‌های اتاق عمل، بیهوشی و هر آزمایش یا نسخه‌ای که نیاز دارید، پرداخت خواهید کرد. شرکت‌های بیمه درمانی معمولاً عمل‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند. اگر به دلایل پزشکی جراحی پلک انجام می‌دهید (مثلاً به دلیل افتادگی پلک‌های شما به حدی که بینایی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد)، و اگر آزمایش بینایی آن را تأیید کرد، شرکت آن را پوشش می‌دهد. قبل از انجام عمل جراحی، هزینه‌ها را بررسی کنید تا بدانید دقیقاً چه چیزی باید پرداخت کنید.

در انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

توجه به نکات زیر باعث می‌شود تا بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران را انتخاب کنید و با خیال راحت روند جراحی خود را بگذرانید؛

عکس‌های قبل و بعد می‌تواند ایده‌ای از نتیجه عمل جراحی بلفاروپلاستی را که می‌توانید با آن جراح یا کلینیک انتظار داشته باشید، به شما ارائه دهد. نگاهی به‌جای زخم و اثربخشی نتایج بیندازید. اگرچه، هر بیمار متفاوت است، دیدن قبل از تصاویر مشابه با بدن خود و نتیجه به ‌دست ‌آمده می‌تواند مفید باشد. جراح شما باید نتایج بیمار را در طول مشاوره به شما نشان دهد.

کلام آخر

برای جراحی بلفاروپلاستی انتخاب‌های زیادی وجود دارد. اولین و مهم‌ترین مورد، انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران برای انجام این اقدام است. همانطور که گفتیم بلفاروپلاستی برای از بین بردن پوست اضافی پلک‌های بالا و کاهش پف کردن پلک‌های پایین انجام می‌شود. پس واجب است که این جراحی را نزد یک پزشک با تجربه انجام دهید. تا در عین حال که نتایج خوبی بعذ از جراحی دریافت می‌کنید، عوارض ناشی از جراحی را نیز کاهش دهید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید