اگر می‌خواهید از شر پف و تورم خفیف زیر چشم خلاص شوید یا پلک‌های افتاده را بالا بیاورید، کاندیدای بلفاروپلاستی هستید. در واقع بلفاروپلاستی جراحی پلک است. نتیجه این جراحی رسیدن به ظاهری جوان‌تر و درخشان‌تر است. همچین موجب می‌شود که چشمان شما نیز کمی بازتر شوند، زیرا از شر هر گونه پف و چین و چروک خلاص خواهید شد. در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد که بلفاروپلاستی برای چه کسانی، گزینه مناسبی است. برای آشنایی با این جراحی و این که چه ملاک‌هایی برای انجام این روش جراحی وجود دارد تا انتهای مقاله، همراه ما باشید. 

بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟ 

اگر تصمیم به انجام جراحی بلفاروپلاستی دارید، شاید به این مسئله فکر کرده باشید که بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟ عمل بلفاروپلاستی، بر روی پلک بالا یا پایین انجام می‌شود. جراحی پلک بالا برای افرادی مناسب است که بینایی آن‌ها به دلیل افتادگی ابرو به خطر می‌افتد. جراحی پلک پایین برای افرادی است که پلک‌هایشان پف کرده یا افتاده است. در هر دو روش، جراح چربی و بافت اضافی را خارج می‌کند. 

بلفاروپلاستی کلمه بسیار بزرگی برای چیزی است که به عنوان جراحی پلک شناخته می‌شود. بیماران معمولا این روش را برای شرایطی در نظر می‌گیرند که عبارتند از: 

  • پوست اضافی و آویزان که چین‌های طبیعی پلک‌های بالایی را می‌پوشاند
  • پوست شل که از پلک‌های بالایی روی مژه‌ها آویزان شده است
  • پلک‌های بالا و پایین پف کرده که منجر به خستگی چشم‌ها می‌شود
  • شیارهای عمیق زیر چشم

شرایط کاندید مناسب برای بلفاروپلاستی

کاندید مناسب برای بلفاروپلاستی از افراد غیر سیگاری است که سابقه بیماری نداشته باشد. همچنین نباید بیماری چشمی شدیدی داشته باشد که بعد از جراحی احتمال بدتر شدن آن باشد. افراد مبتلا به پارگی شبکیه و گلوکوم نمی‌توانند از این روش استفاد کنند. هیچ محدودیت سنی در مورد جراحی پلک وجود ندارد. تا زمانی که فرد از سلامت خوبی برخوردار باشد، سن عامل مهمی نیست. اما، اکثر مردم اغلب ۳۵ سال یا بیشتر هستند. اگر فردی افتادگی پلک داشته باشد، این روش برای او بسیار مفید است. برخی از افراد به طور ارثی پلک‌های افتاده‌ای دارند که گاهی اوقات بینایی آن‌ها را مختل می‌کند و ممکن است در این مورد نیاز به کمک داشته باشند. مواردی که مانع انجام جراحی بلفاروپلاستی می‌شود عبارتند از: 

  • داشتن بیماری‌های چشمی مانند گلوکوم، خشکی چشم یا جدا شدن شبکیه چشم
  • بیماری گریوز، کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید
  • مشکلات قلبی عروقی، داشتن فشار خون بالا و دیگر اختلالات جریان خون
  • دیابت

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی

افتادگی پلک‌های فوقانی و تورم خفیف یا پف زیر چشم می‌توانند بخش‌های طبیعی روند پیری باشند. اما همچنین می‌توانند بر اعتماد به نفس و بینایی شما تأثیر منفی بگذارند. اگر ظاهر چشم‌هایتان برای شما نگران کننده است و گزینه‌های غیرجراحی را امتحان کرده‌اید، بلفاروپلاستی گزینه‌ای مناسب برای شما است که به آن لیفت چشم یا جراحی پلک نیز گفته می‌شود. همچنین اگر افتادگی پوست پلک انجام فعالیت‌های روزانه را برای شما سخت‌تر می‌کند، این گزینه برای شما مفید خواهد بود. اگر بیمار، دارای پوست اضافی یا افتادگی پلک بالایی باشد، بلفاروپلاستی پلک بالا معمولاً مؤثرترین درمان است. 

گزینه‌هایی برای جراحی پلک

بلفاروپلاستی انواع مختلفی دارد. انتخاب مناسب، به نیازهای هر فرد بستگی دارد. این روش‌ها اغلب تحت بی‌حسی موضعی یا حداقل آرام‌بخشی در یک محیط جراحی سرپایی انجام می‌شوند. جراحی پلک بالا و پایین در مجموع حدود ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. جراحی پلک برای زیبایی، پوست و چربی اضافی پلک را با هدف جوان‌تر ساختن پلک بالا از بین می‌برد. پدهای چربی زیر چشم را از بین می‌برد تا تورم خفیف زیر چشم را کاهش دهد. بلفاروپلاستی درمانی، پوست اضافی پلک را با هدف تقویت بینایی از جمله بینایی محیطی از بین می‌برد. همچنین می‌توان جراحی پلک بالا و پایین را با هم ترکیب کرد و در صورت نیاز، می‌توان آن‌ها را همزمان انجام داد. 

در مورد بلفاروپلاستی پلک پایین نیز بخوانید!

جراحی زیبایی پلک 

بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی است که معمولا برای بهبود ظاهر چشم انجام می‌شود. با افزایش سن، پوست پلک کشیده، ماهیچه‌ها ضعیف و چربی زیر چشم برجسته‌تر می‌شود. در نتیجه چشم‌ها خسته یا پیر به نظر می‌رسند. بلفاروپلاستی فوقانی، پوست اضافی پلک را از بین می‌برد تا چهره شاداب به نظر برسد. جراحی بلفارو پلک پایین را می‌توان برای برداشتن پف‌های زیر چشم انجام داد. هدف جراحی زیبایی پلک تغییر شدید ظاهر نیست. این کار برای این است که چشمان آرام‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. 

بلفاروپلاستی پلک بالا

هنگامی که افتادگی پلک بالایی، دید محیطی را مبهم می‌کند، کارهای روزمره مانند رانندگی می‌تواند دشوار باشد. برخی از افراد به دلیل استفاده مداوم از ماهیچه‌های پیشانی برای بالا بردن پلک‌های خود دچار درد مداوم می‌شوند. در چنین مواردی، بلفاروپلاستی پلک بالا با یا بدون ترمیم پتوز، توصیه می‌شود. 

تفاوت بلفاروپلاستی و پتوز را بدانید!

کلام پایانی 

در این مقاله به صورت کامل به این پرداختیم که بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟ شرایطی که باید هر فرد برای این جراحی داشته باشد را نیز بررسی کردیم. همچنین، برخی از بیماری‌ها و شرایط مانع انجام جراحی پلک هستند که آن‌ها را به اختصار توضیح دادیم. 

سوالات متداول

نتایج بلفاروپلاستی چقدر ماندگار است؟ 

در حالی که هیچ چیز نمی‌تواند روند پیری را متوقف کند، نتایج بلفاروپلاستی ماندگار هستند. به طور کلی، دکتر فاولر گفت، افراد سال‌ها پس از این عمل از ظاهر خود راضی هستند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید