افتادگی پلک فوقانی می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. شایع‌ترین آنها ویژگی‌های مادرزادی و تغییرات مربوط به سن است. پلک "کاذب" ظاهر را تیره‌تر می‌کند و زیبایی چشم‌ها را پنهان می‌کند. با کمک بلفاروپلاستی پلک فوقانی می‌توانید نقص را تغییر دهید. بلفاروپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که به پاک‌کردن علائم افزایش سن و بازگرداندن طراوت به‌ظاهر کمک می‌کند و هرگز اهمیت تعادل کلی صورت را که هدف اصلی جراح چشم است فراموش نمی‌کند. نقش نگاه در جراحی زیبایی صورت توسط مطالعات علمی منتشر شده در ادبیات به طور گسترده نشان‌داده‌شده است. ظاهر خسته و پیر در صورت ما با پیری چشم‌ها و بافت‌های اطراف ما در ناحیه واحد زیبایی‌شناسی دور چشم تعیین می‌شود.

بلفاروپلاستی پلک بالا چیست؟

جراحی پلاستیک ناحیه چشم محبوب‌ترین عمل در نظر گرفته می‌شود. این به دلیل این واقعیت است که در این منطقه است که اولین تغییرات مربوط به سن رخ می‌دهد، علاوه بر این، چشم‌ها، همان‌طور که می‌دانید، آینه روح هستند، به این معنی که آنها همیشه توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند.

بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی پلاستیک است که برای برداشتن پوست و چربی اضافی برای بالاکشیدن پلک انجام می‌شود. اگر به نتیجه بلفاروپلاستی در عکس قبل و بعد نگاه کنید، می‌بینید که ظاهر بازتر می‌شود، خط ابرو تغییر می‌کند و ظاهر کلی صورت شاداب‌تر و زیباتر می‌شود.

اصلاح را می‌توان نه‌تنها برای اهداف زیبایی‌شناختی توصیه کرد. تعدادی بیماری وجود دارد که منجر به آویزان شدن پلک می‌شود و این نقص همچنین می‌تواند به دلیل آسیب‌دیدگی یا مادرزادی باشد. در برخی موارد، جراحی پلاستیک توسط چشم‌پزشکان برای اصلاح بینایی توصیه می‌شود، زیرا پلک "آویزان" میدان بینایی را باریک می‌کند.

بلفاروپلاستی پلک بالا در مسکو در کلینیک Correct با استفاده از تکنیک‌های کلاسیک و جدید انجام می‌شود. حرفه‌ای بودن و تجربه جراحان پلاستیک به ما این امکان را می‌دهد که نتیجه را بدون خطر برای بیمار ناشی از اشتباه جراح تضمین کنیم.

آیا بلفاروپلاستی پلک بالا ارزشش را دارد؟

بلفاروپلاستی پلک بالا

نشانه اصلی لیفت پلک بالا افتادگی آن است. بااین‌حال، در نتیجه اصلاح، بسیاری از عیوب زیبایی را می‌توان برطرف کرد، بنابراین بلفاروپلاستی برای سایر نشانه‌ها توصیه می‌شود.

با نشانه‌های پاتولوژیک، پلاستیک هدف درمانی دارد، بنابراین عمل به‌عنوان مرحله‌ای از درمان تلقی می‌شود. این به خود بیمار بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا اصلاح را برای اهداف زیبایی‌شناسی انجام دهد یا خیر، اما نتیجه می‌تواند فراتر از همه انتظارات باشد. با دیدن عکس‌های بیماران کلینیک Correct می‌توانید از تأثیر بلفاروپلاستی پلک بالا مطمئن شوید. بلفاروپلاستی (پلاستی) پلک فوقانی

علاوه بر پلک "آویزان"، جراحی پلاستیک برای نقص‌های زیبایی توصیه می‌شود:

 • چین‌وچروک عمیق در ناحیه چشم؛
 • گوشه‌های چشم پایین می‌آید؛
 • شکاف باریک چشم؛
 • تشکیل بافت چربی اضافی در ناحیه پلک؛
 • ضعیف شدن شدید عضلات دایره‌ای چشم؛
 • ضعیف شدن پوست

هنگام تصمیم‌گیری در مورد نحوه بلندکردن پلک بالا (به چه روشی باید متوسل شوید)، باید در نظر داشت که بلفاروپلاستی تنها در صورت عدم وجود موارد منع مصرف امکان‌پذیر است.

افتادگی پلک بالا

موارد منع استفاده از بلفاروپلاستی فوقانی یا بلفاروپلاستی پلک بالا:

 • سن 18 تا 75 تا 80 سال؛
 • تومورهای بدخیم؛
 • فشارخون مزمن؛
 • تشدید بیماری‌های مزمن؛
 • آسیب‌شناسی چشم (از جمله سندرم مشکوک به خشکی چشم)؛
 • نقض عملکرد سیستم گردش خون و قلب و عروق؛
 • فرایندهای التهابی در بدن؛
 • بیماری‌های غدد درون‌ریز

قبل از عمل، به‌منظور حذف موارد منع مصرف در بیمار، لزوماً تشخیص ارگانیسم انجام می‌شود.

انواع بلفاروپلاستی پلک بالا

Upper eyelid blepharoplasty

کانتوپلاستی

 از این روش جراحی در حالت وخیم افتادگی پلک استفاده می‌شود و برای رفع برگشتگی لبه پلک پایین انجام می‌شود. در این روش، عضله حلقوی چشم برش داده می‌شود و تاندون کانتال خارجی از استخوان کنار حدقه چشم جدا می‌شود. سپس بخش کوچکی از تاندون بریده می‌شود.

جراحی پتوز 

با جراحی پتوز، پلک فوقانی به سمت بالا کشیده می‌شود. این عمل برای اصلاح قسمت عضله‌های پلک چشم در اثر افزایش سن ضعیف شده‌اند انجام می‌شود.

لیفت ابرو 

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پلک‌های افتاده دارند این در حالی است که ابروهای آن‌ها مدل افتاده دارد و می‌توان با اصلاح آن‌ها حالت چشم را به‌کلی تغیر داد.

روش‌های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد. می‌توان لیفت ابرو را تنها برای بالابردن گوشه ابرو انجام دهد و یا به‌وسیله لیفت آندوسکوپیک ابرو، ایجاد یک برش بزرگ در بخشی جلویی پوست سر و یا در خط رویش مو، ابروها را به طور کامل بالا برد.

لیزر

از روش‌های مدرن و ایمن می‌توان به بلفاروپلاستی پلک فوقانی با لیزر اشاره کرد. تکنیک عمل شامل ایجاد برش در ناحیه پلک فوقانی با پرتو لیزر است. نه‌تنها پوست، بلکه عضله نیز برش داده می‌شود. برای اصلاح، پوست اضافی، چربی و بافت ماهیچه‌ای برداشته و برداشته می‌شود. سپس یک بخیه آرایشی نامحسوس زده می‌شود.

بلفاروپلاستی پلک فوقانی با لیزر یکی از محبوب‌ترین روش‌هاست. مزیت آن در حداقل خطر آسیب به اندام‌هایی است که بر بینایی تأثیر می‌گذارد، "لحیم‌کاری" فوری رگ‌های خونی، اثرات ضدالتهابی و ضدعفونی‌کننده، و همچنین بازسازی سریع بافت پس از جراحی. نقطه‌ضعف این روش وجود فهرست بزرگ‌تری از موارد منع مصرف است.

سایر روش‌ها

بلفاروپلاستی با بی‌حسی موضعی و بدون مداخله جراحی می‌تواند در ترکیب با تکنیک‌های رایجی مانند لیفتینگ، مزوتراپی و غیره انجام شود.

توان‌بخشی بعد از بلفاروپلاستی پلک بالا

به طور متوسط، توان‌بخشی پس از بلفاروپلاستی 3-4 هفته طول می‌کشد. هرچه این روش ملایم‌تر باشد، بهبودی سریع‌تر می‌شود؛ بنابراین، با تکنیک تزریق، توان‌بخشی تا 5 روز طول می‌کشد.

هرگونه دستکاری در ناحیه چشم بدون ردی از بین نمی‌رود، بنابراین در روزهای اول بیمار عوارض جانبی (ادم، خارش، تاری دید و هماتوم) دارد که طبیعی تلقی می‌شود. تنها در صورتی می‌توان آنها را به فرایندهای پاتولوژیک نسبت داد که شدت علائم پس از 3 هفته کاهش نیابد.

به‌منظور تسریع توان‌بخشی و کاهش خطر عوارض پس از جراحی پلاستیک، توصیه می‌شود به توصیه‌های زیر توجه کنید:

 • در عرض یک هفته، قطره‌ها را برای مرطوب کردن چشم‌ها، اثر ضدباکتری و ضدالتهابی بمالید.
 • حذف هرگونه بار بصری در 7 روز اول؛
 • پلک را با پماد از بیرون به مدت 10 روز درمان کنید.
 • پس از دوهفته، شروع به استفاده از یک عامل شفابخش در ناحیه اصلاح کنید تا بافت به طور کامل ترمیم شود.
 • دوهفته نباید از لنز و حتی عینک استفاده کنید.
 • محدودکردن فعالیت بدنی و کج شدن سر برای یک ماه؛
 • در عرض 6 ماه از قرارگرفتن در معرض آفتاب "قوی" خودداری کنید.
 • از قرارگرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش بر روی چشم‌ها (از جمله بازدید از سولاریوم) جلوگیری کنید.
 • در 30 روز اول از لوازم آرایشی تزئینی برای چشم و کل صورت استفاده نکنید.
 • توصیه فوق عمدتاً در مورد مداخلات جدی اعمال می‌شود. بااین‌حال، با یک تکنیک غیر جراحی، بیشتر توصیه‌ها می‌توانند به‌عنوان پیشگیری از عواقب منفی بعد از بلفاروپلاستی عمل کنند.

سؤالاتی که بهتر است قبل از بلفاروپلاستی پلک بالا به آن توجه کنید!

قبل از بلفاروپلاستی پلک بالا بهتر است به دنبال آن باشید:

انتظار چه نتایجی را داشته باشم و چه زمانی آنها را خواهم دید؟

درحالی‌که نتایج متفاوت است، باید انتظار داشته باشید که پس از بلفاروپلاستی زیبایی پلک بالا، چشم‌های روشن‌تر، سفت‌تر و بازتر ببینید. نتایج می‌تواند ظریف اما تأثیرگذار باشد. شما باید طبیعی به نظر برسید، اما هوشیارتر و آرام‌تر، جوان‌تر و سرزنده‌تر به نظر برسید.

شما باید بلافاصله پس از جراحی متوجه تفاوت در پلک‌های خود شوید. بااین‌حال، تورم و تغییر رنگ پس از جراحی ممکن است در ابتدا نتیجه نهایی شما را مبهم کند. درحالی‌که بسیاری از بیماران 1 تا 2 هفته پس از بلفاروپلاستی به سرکار بازمی‌گردند، ممکن است چندین هفته طول بکشد تا تورم شما به طور کامل فروکش کند. شما باید بتوانید نتایج نهایی خود را از جراحی زیبایی پلک در حدود 4 تا 6 هفته پس از جراحی مشاهده کنید

جراحی زیبایی پلک بالا شامل چه مواردی می‌شود و از چه نوع بیهوشی استفاده می‌شود؟

بلفاروپلاستی پلک بالا بسته به پیچیدگی آن می‌تواند در اتاق عمل یا مطب انجام شود. جراحی معمولاً با حداقل آرام‌بخش یا با تزریق موضعی بی‌حس‌کننده انجام می‌شود

قبل از عمل، دکتر چین پلک را مشخص می‌کند و به‌دقت اندازه‌گیری می‌کند و مقدار پوستی که باید برداشته شود را مشخص می‌کند. پس از تزریق بی‌حس‌کننده موضعی، او از یک اسکالپل ظریف و الکترو کوتر برای برداشتن دقیق پوست اضافی استفاده می‌کند. او به‌اندازه‌ای پوست را برمی‌دارد که ظاهر طبیعی و جوانی را که می‌خواهید به شما بدهد، اما نه به حدی که بسته‌شدن پلک (و در نتیجه چشم) به خطر بیفتد. بر اساس مشاوره قبل از عمل شما، او سپس سایر اقدامات لازم را برای سفارشی کردن روش انجام خواهد داد. پس از اطمینان از تقارن بین هر دو چشم، سپس پوست را با بخیه می‌بندد

4. اگر جراحی به‌جای چاقوی جراحی با لیزر انجام شود، آیا نتایج متفاوتی به دست خواهم آورد؟

نتایج بلفاروپلاستی به ابزار برشی که استفاده می‌شود بستگی ندارد، بلکه به مهارت جراح شما بستگی دارد. با فرض یکسان بودن سطح مهارت جراح، نتایج شما یکسان خواهد بود. اینکه کدام ابزار استفاده می‌شود معمولاً به ترجیح جراح بستگی دارد.

 آیا جراحی زیبایی پلک خطراتی دارد؟

جراحی زیبایی پلک مانند هر جراحی دیگری خطراتی دارد. عوارض جانبی جزئی مرتبط با بلفاروپلاستی شامل تاری یا دوبینی موقت، تورم یا کبودی موقت، و برجستگی‌های ریز در امتداد برش است. بااین‌حال، اینها بخشی از روند طبیعی بهبودی پس از جراحی هستند و اغلب موقتی هستند زیرا معمولاً خودبه‌خود برطرف می‌شوند. خطرات جدی‌تر عبارت‌اند از عدم تقارن، خشکی چشم، یا مشکل در بستن چشم. بااین‌حال، هر چه پزشک شما در جراحی پلک صلاحیت و تجربه بیشتری داشته باشد، این خطر کمتر است. کوری دائمی و دوبینی بسیار نادر است و به‌ندرت در دستان باتجربه اتفاق می‌افتد. در طول مشاوره شما، دکتر به طور کامل خطرات جراحی را بررسی خواهد کرد، به ویژه خطرات مربوط به عمل شما. 

آیا بلافاصله بعد از جراحی می‌توانم ببینم؟

پس از بلفاروپلاستی، ممکن است به دلیل تورم جزئی قرنیه و استفاده از روان‌کننده‌های چشمی که ما ارائه می‌کنیم، دید شما به طور موقت تار شود. بااین‌حال، بینایی شما طی چند روز به طور کامل بهبود می‌یابد. پس از جراحی هیچ تکه‌ای وجود نخواهد داشت که به طور کامل چشم‌های شما را بپوشاند.

آیا جای زخم‌های قابل‌توجهی روی پلک‌های من وجود خواهد داشت؟

مانند هر روش جراحی، مقداری اسکار نیز قابل‌انتظار است. بااین‌حال، ازآنجایی‌که بلفاروپلاستی پلک فوقانی فقط به برش‌های کوچک در داخل چین طبیعی پلک‌ها نیاز دارد، جای زخم‌های حاصل پس از بهبودی به‌سختی قابل‌مشاهده است. بیماران ممکن است بلافاصله پس از جراحی مقداری قرمزی در اطراف برش‌ها مشاهده کنند، اما معمولاً در هفته‌ها و ماه‌های بعد از جراحی به‌سرعت از بین می‌رود .

 آیا نتایج بلفاروپلاستی زیبایی دائمی است؟

نتایج بلفاروپلاستی زیبایی به‌گونه‌ای طراحی شده است که ماندگاری طولانی داشته باشد. بااین‌وجود، باگذشت زمان، خاصیت ارتجاعی پوست و کیفیت عضلات زیرین صورت شما در پاسخ به افزایش سن و سایر عوامل محیطی تغییر خواهد کرد. دکتر توصیه می‌کند که بیماران از پوست اطراف چشم خود با مرطوب‌کننده‌های معمول و محافظت در برابر آفتاب محافظت کنند تا نتایج جراحی پلک خود را تاحدامکان حفظ کنند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید