علت ایجاد افتادگی پلک متفاوت است و از روند طبیعی پیری گرفته تا ضعف بافتی و عضلانی، استرس و عادات سبک زندگی ناسالم را شامل می‌شود.اگر جراحی پلک پایین (بلفاروپلاستی پایین) را انتخاب می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج آن تا پایان عمر باقی بماند. اگر تصحیح پلک بالایی را انتخاب می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج آن تقریباً پنج تا هفت سال باقی بماند. نتایج بلفاروپلاستی تحتانی تقریبا مادام‌العمر ماندگار است. البته این ماندگاری به روند پیری و داشتن سبک زندگی سالم وابسته است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی ماندگاری عمل پلک بپردازیم. با ما همراه باشید.

آیا راهی وجود دارد که بتوانیم نتایج بلفاروپلاستی را ماندگارتر کنیم؟

شما می‌توانید با اولویت دادن به سلامت پوست، طول عمر نتایج جراحی پلک خود را افزایش دهید. به طور خاص، باید اقداماتی را انجام دهید تا کلاژن و الاستین خود را تا حد امکان سالم نگه دارید. در ادامه به مواردی اشاره کرده‌ایم.  این‌ها عبارتند از:

هیدراته بمانید

اگر می‌خواهید نتایج جراحی پلک دوام داشته باشد، باید هیدراتاسیون را یکی از اولویت‌های اصلی خود قرار دهید. آب تقریباً برای هر عملکردی در بدن شما از جمله تولید کلاژن و الاستین ضروری است. آب همچنین برای سلامت کلاژن و الاستین بسیار مهم است. برای اطمینان از هیدراته بودن، مطمئن شوید که ادرار شما بی رنگ است. اگر اینطوری نیست، باید مایعات بیشتر بنوشید (مانند آب نارگیل، آب گازدار، قهوه یا چای) یا بیشتر غذاهای غنی از آب (مانند سوپ، بیشتر میوه‌ها و بسیاری از سبزیجات) بخورید.

تغذیه مناسب داشته باشید

برای این که جراحی پلک شما ماندگارتر شود باید مقدار زیادی پروتئین و ویتامین C مصرف کنید. هم ویتامین C و هم پروتئین برای تولید کلاژن پوست ضروری است و کلاژن برای جوان و سالم نگه داشتن پوست شما لازم است. به طور معمول، بزرگسالان کم تحرک به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به حدود 0.36 گرم پروتئین نیاز دارند.

کرم ضد آفتاب استفاده کنید

یکی از شایع‌ترین دلایل پیری زودرس پوست آسیب اشعه UVC است. برای کاهش خطر پیری زودرس پوست باید از تابش مستقیم نور خورشید اجتناب کنید. به همین دلیل بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، حتی اگر هوای بیرون ابری است یا قصد دارید بیشتر روز خود را در وسیله نقلیه خود بگذرانید. حتی اگر شیشه‌ها رنگی هستند، شیشه محافظت کافی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید را ندارد. اگر سابقه خانوادگی سرطان پوست دارید، در معرض خطر آسیب اشعه ماوراء بنفش قرار دارید و باید حداقل فاکتور محافظتی در برابر آفتاب 55 را انتخاب کنید. از سوی دیگر، اگر سابقه خانوادگی آسیب نور خورشید ندارید، می‌توانید از کرم ضد آفتاب  SPF 35استفاده کنید.

ماندگاری عمل پلک

ماندگاری عمل پلک

نتایج جراحی پلک ماندگار خواهد بود. در حالی که معمولاً درد کمی در این جراحی وجود دارد، ممکن است تورم یا کبودی وجود داشته باشد. اکثر بیماران در عرض 14-10 روز می‌توانند به فعالیت روزانه خود بازگردند. کلاژن نقش مهمی در ترمیم پوست دارد و اشعه ماوراء بنفش به کلاژن آسیب می‌رساند. بنابراین، باید محافظت در برابر آفتاب را یکی از اولویت‌های اصلی خود در طول دوره نقاهت خود قرار دهید.

مزایای جراحی پلک

پف های زیر چشم می‌توانند ظاهری خسته به فرد بدهند، بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند با از بین بردن پوست و بافت اضافی زیر چشم، آن نواحی پف کرده را از بین ببرد. در برخی موارد، حتی می‌توان ظاهر سیاهی زیر چشم را بهبود بخشید. بلفاروپلاستی یکی از موثرترین روش‌ها برای ایجاد ظاهری شاداب به کل صورت است. این روش همچنین شکل و ظاهر چشم‌های فرد را به طور خاص بهبود می‌بخشد. چه به تنهایی و چه در ترکیب با سایر روش‌های جراحی یا زیبایی، تحت عمل جراحی پلک قرار می‌گیرید، احتمالاً نتایج چشمگیری را بعد از عمل مشاهده خواهید کرد. این ظاهر شاداب همچنین می‌تواند اعتماد به نفس و عزت نفس فرد را بهبود بخشد.

کلام آخر

هنگامی که پوست اضافی و پف، چشم فرد را احاطه می‌کند، می‌تواند مانع از رسیدن نور به عنبیه‌ها شود. این عارضه می‌تواند ظاهر چشمان را کدر کند. جراحی بلفاروپلاستی اجازه می‌دهد تا نور بیشتری به چشمان شما نفوذ کند. همانطور که در ابتدا گفته شد ماندگاری عمل پلک با توجه به نوع جراحی متفاوت است. توصیه می‌کنیم برای انجام جراحی پلک، نزد یک پزشک مجرب و با تجربه مراجعه کنید. تا نتایج حاصل از آن ماندگاری بیش‌تری داشته باشد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید