چشم‌ها بارزترین ویژگی صورت یک فرد هستند. هر شکل چشم منحصر به فرد است و ظاهری متمایز به صورت می‌دهد. افتادگی پلک پدیده‌ای از این اشکال مختلف چشم است، بنابراین نباید به عنوان یک بیماری تلقی شود. اگر افتادگی پلک باعث کاهش دید شود درمان ضروری است. همانطور که می‌دانید چشم یک اندام حساسی است. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد جراحی افتادگی پلک را دارید نزد بهترین جراح افتادگی پلک مراجعه کنید. برای افرادی که مشکل افتادگی پلک دارند تنها جراحی پلک می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

بهترین جراح افتادگی پلک

افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک یک پلک نامرتب را توصیف می‌کند و در درجه اول یک مشکل زیبایی شناختی است. با افتادگی پلک، پلک بالایی به طور جزئی یا کامل در زیر بافت زیر قوس ابرو ناپدید می‌شود. در موارد شدید، به آنها پلک‌های افتاده نیز گفته می‌شود و همچنین می‌توانند میدان دید را محدود کرده و به یک مشکل سلامتی تبدیل شوند. آنها اغلب با افزایش سن به دلیل کاهش خاصیت ارتجاعی پوست تشکیل می‌شوند. جاذبه به‌ویژه روی چشم‌ها، جایی که پوست بسیار نازک است، سریع عمل می‌کند و باعث می‌شود که بافت چربی زیر جلدی از میان پوست افتاده بیرون بزند. ابروها که با افزایش سن نیز دچار افتادگی می‌شوند، می‌توانند افتادگی پلک را بدتر کنند.

با این حال، افتادگی پلک نیز می‌تواند ژنتیکی باشد یا با شیوه زندگی ناسالم (سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب، ورزش کم) ایجاد شود. بسته به شدت، می‌توانند تأثیر مخربی در زندگی روزمره داشته باشند. افتادگی جزئی پلک معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کند. با این حال، فرم‌های قوی‌تر می‌تواند منجر به محدودیت‌های گسترده در میدان دید (به ویژه هنگام نگاه کردن به بالا یا به پهلو)، با وجود باز بودن پلک شود. پوست اضافی می‌تواند آنقدر خود را در جهت خط مژه بالایی فشار دهد که احساس ناراحتی فشار روی چشم احساس شود.

آیا بیماری‌هایی با افتادگی پلک مرتبط هستند؟

بیماری‌های خاصی با بروز افتادگی پلک همراه است. یک اختلال مادرزادی به نام سندرم Ascher باعث تورم مکرر پلک بالایی و لب بالایی می‌شود. این تورم همیشه ابتدا ناپدید می‌شود، اما در طول بیماری پایدار می‌شود و تورم باید با جراحی برداشته شود. اگر چربی از مدار به ناحیه اطراف عضله حلقه چشم نشت کند، به این پدیده افتادگی چربی گفته می‌شود. باعث ایجاد بافت اضافی می‌شود که با مایع لنفاوی پر می‌شود و تصویر معمولی افتادگی پلک را ایجاد می‌کند. بافت اضافی باید با جراحی برداشته شود. افتادگی پلک نیز می‌تواند به دلیل از دست دادن عملکرد یا فلج عضله چشم باشد که با جراحی نیز قابل اصلاح است.

چگونه می‌توان افتادگی پلک را درمان کرد؟

افتادگی پلک به عنوان بخشی از لیفت پلک بالا برداشته می‌شود. این روش یکی از جراحی های کم عارضه است و در اکثر موارد با بی‌حسی موضعی قابل انجام است. با این حال بهتر است این جراحی توسط بهترین جراح افتادگی پلک انجام شود. جراحی پلک توسط بهترین جراح افتادگی پلک بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می‌کشد.

قبل از عمل واقعی، خط برش توسط بهترین جراح افتادگی پلک با دقت روی پلک کشیده می‌شود. این برای به دست آوردن نتیجه طبیعی بعدا ضروری است. به عنوان یک قاعده، پوست اضافی به ترتیب 0.5 تا 2 سانتی متر برداشته می‌شود. برش‌ها در چین طبیعی پلک ایجاد می‌شود. این تنها راه برای اطمینان از اینکه هیچ جای زخم قابل توجهی روی چشم پس از عمل دیده نمی‌شود است. بهترین جراح افتادگی پلک، پوست اضافی و هرگونه بافت چربی را برمی‌دارد. در نهایت برش با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف دوخته می‌شود. بانداژی که بعد از عمل اعمال می‌شود را می‌توان پس از یک روز برداشت.

بهترین جراح افتادگی پلک

مزایای اصلاح افتادگی پلک

اصلاح میدان دید محدود شده به دلیل افتادگی پلک، تسکین بزرگی برای بیمار است. افتادگی شدید پلک‌ها می‌تواند در زندگی روزمره بسیار مخرب باشد. با از بین بردن علت با لیفت پلک فوقانی، بیمار می‌تواند برای همیشه زندگی بدون علائم داشته باشد. لیفت پلک بالایی دید را باز می‌کند. این می‌تواند به ظاهری شاداب کمک کند. علاوه بر این، بیمار کمتر خسته و فرسوده به نظر می‌رسد. خطر نسبتاً کم عوارض در جراحی افتادگی پلک وجود دارد و این روش سریع انجام می‌شود. علاوه بر این، مدت زمان استراحت طولانی وجود ندارد زیرا بیمار معمولاً خیلی سریع پس از عمل بهبود می‌یابد.  به طور کلی مزایای جراحی افتادگی پلک توسط بهترین جراح افتادگی پلک شامل موارد زیر می‌شود:

  • مداخله سریع و بدون عارضه
  • جای زخم محجوب
  • تصحیح میدان دید محدود
  • ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر
  • خطر کم عوارض

معیارهای تشخیص بهترین جراح افتادگی پلک

حتی اگر لیفت پلک بالایی یکی از سخت‌ترین جراحی‌های زیبایی نباشد، در انتخاب پزشک باید به شایستگی اهمیت زیادی داد. هنگام شکل دادن به چین‌های طبیعی پلک، حساسیت زیادی لازم است تا به نتیجه‌ای جذاب و مهم‌تر از همه عملکردی از نظر زیبایی برسید. معیارهای زیادی برای انتخاب کلینیک و جراح مناسب وجود دارد. اولویت با کیفیت استاندارد کلینیک است. از آنجایی که عمل افتادگی پلک یک عمل فیزیکی است، تنها باید توسط پزشکان و جراحان مجرب و آموزش دیده در کلینیک‌هایی که مجهز به آخرین تکنولوژی پزشکی و تجهیزات با کیفیت هستند، تحت درمان قرار بگیرید. همچنین یک جراح مجرب باید علم و تجربه بالایی در زمینه جراحی افتادگی پلک داشته باشد. بهترین جراح افتادگی پلک علاوه بر علم و تجربه در این زمینه مهارت بالایی دارد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید