پلک‌های ما محل نازک‌ترین و ظریف‌ترین پوست در بدن ما هستند، به همین علت است که علائم پیری زودتر از سایر نواحی در اطراف چشم ما ظاهر می‌شوند. پلک‌های افتاده یا چین خورده می‌تواند ظاهر هر فردی را به شکلی پیرتر از سن او نشان دهد؛ زیرا احساسات بسیار زیادی با چشمان بیان می‌شود، افتادگی پوست پلک می‌تواند باعث ایجاد ظاهری خسته، غمگین یا حتی عصبانی را باشد، حتی زمانی که فرد احساس خوبی دارد. همه این موارد دلایل قانع کنند هستند که به دنبال جراحی افتادگی پلک باشید. اما انتخاب جراح امری است که در کیفیت نتایج بسیار تأثیر‌گذار است. در این مقاله توصیه‌های بهترین فوق تخصص جراحی پلک در تهران را مطالعه فرمایید تا به‌خوبی با این جراحی آشنا شده تا جراح مناسبی انتخاب نمایید.

 فوق تخصص جراحی پلک در تهران

چرا به جراحی پلک فکر کنیم؟

جراحی پلک انواع متفاوتی دارد که در ادامه به آنان می‌پردازیم. همان‌طور که گفته شد تغییرات پلک تأثیر زیادی در شادابی و طراوت چهره ما دارد. علاوه بر تأثیر سن بر روی پلک‌ها، گاهی اوقات برخی از بیماری‌ها مانند پتوز پلک مادرزادی، باعث نقص ظاهری پلک‌ها می‌شوند که جدا از مسائل زیبایی، بینایی را تحت شعاع قرار می‌دهد.

نتایج جراحی پلک می‌تواند به ما کمک کند تا نسبت به‌ظاهر خود اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشیم. همچنین اگر افتادگی پوست پلک مانع دید ما می‌شود، جراحی پلک می‌تواند مشکل را برطرف کند.

اگر علت اصلی که می‌خواهید جراحی پلک انجام دهید، ازبین‌بردن پلک افتاده مانع بینایی است، بازهم زیبایی پلک شما تضمین می‌شود و ظاهر کلی پلک شما اصلاح می‌شود.

فاکتور‌های مهم انتخاب جراح زیبایی از دید فوق تخصص جراحی پلک در تهران

جراحی پلک نه‌تنها به دانش کامل آناتومی صورت و چشم دقیق برای جزئیات زیبایی نیاز دارد، بلکه به توانایی تنظیم تکنیک‌های جراحی با نیاز‌های هر نیاز دارد. ویژگی‌های منحصربه‌فرد صورت انجام تکالیف قبل از انتخاب جراح زیبایی برای انجام لیفت پلک بسیار مهم است. به همین جهت شما باید از مهارت جراح پلک خود مطمئن باشید.

حتماً تحقیق کنید و نمونه کار‌های واقعی بخواهید. متأسفانه در برخی موارد مشاهده می‌کنیم که نمونه کار‌ها حقیقی نیستند و یا نظرات منفی مراجعه‌کنندگان دور از دیده شما واقع شده است.

بهتر است قبل از مراجعه به هر جراح، لیست کاملی از سؤالات و ذهنیت خود از نتایج جراحی را یادداشت کنید تا بپرسید.

به بیمارانی که شبیه شما هستند توجه ویژه‌ای داشته باشید. درحالی‌که نتایج فردی خواهد بود، کار گذشته جراح زیبایی بهترین شاخص رویکرد نتایج جراح است.

انواع روش‌های جراحی پلک

در جراحی پلک از تکنیک‌های جراحی مختلف استفاده می‌شود. اینکه یک جراح زیبایی از چه تکنیک‌هایی استفاده می‌کند به آناتومی بیمار و تغییرات خاصی که برای دستیابی به اهداف بیمار باید انجام شود بستگی دارد. بستگی به وضعیت پلک بیمار، ممکن است حتی چند روش باهم ترکیب شوند.

بلفاروپلاستی

مطمئن‌ترین تکنیک برای اصلاح پلک بلفاروپلاستی است. این یک روش جراحی برای بهبود ظاهر پلک‌ها است. این جراحی را می‌توان بر روی هر دو پلک بالا و پایین یا هر دو انجام داد و هدف آن بهبود ظاهر کلی صورت شما یا حل مشکلات عملکردی پلک‌ها است. جراحی پلک می‌تواند ناحیه اطراف چشم را جوان کند.

تحت بی‌حسی موضعی با حداقل آرام‌بخش، پلک‌های بالایی برش داده می‌شود و پوست اضافی برداشته می‌شود، در صورت شل شدن عضله تقویت می‌شود و کیسه‌های اضافی از بین ‌می‌روند. برش پلک پایین بسته به مورد می‌تواند داخل یا زیر مژه‌ها ایجاد شود. همچنین در این صورت پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود. در صورت لزوم، بافت‌های گونه‌های افتاده را می‌توان به سمت بالا قرارداد.

جراحی فوقانی حدود ۱۵ دقیقه در هر پلک طول می‌کشد. جراحی پایین حدود ۲۰ دقیقه در هر پلک طول می‌کشد.

آنچه را که بلفاروپلاستی حل می‌کند:

  • افتادگی و چین‌خوردگی پوست که باعث ایجاد یا برهم‌زدن خطوط طبیعی پلک فوقانی می‌شود تا جایی که بینایی را به خطر می‌اندازد.
  • رسوب چربی اضافی که باعث تورم پلک‌ها می‌شود.
  • کیسه‌های زیر چشم
  • افتادگی پلک پایین که سفیدی چشم را آشکار می‌کند.
  • پوست اضافی و چین‌وچروک پلک پایین
  • ظاهر غمگین صورت
  • انتروپیون پلک
  • آنچه به دست نمی‌آید

نکته: با کمک بلفاروپلاستی نمی‌توان مدل چشم را تغیر داد. برای تغییر جهت لبه پلک مداخله خاصی به نام کانتوپکسی لازم است.

جراحی پلک بالا یا بلفاروپلاستی بالا

افتادگی و چروک شدن پوست پلک بالایی می‌تواند باعث ظاهر خسته، عصبی، غمگین و... شود و بلفاروپلاستی پلک بالا می‌تواند به برداشتن پوست اضافی و بازگرداندن حالت طبیعی جوانی به پلک‌های شما و ظاهری بازتر و باطراوت به چشمان شما کمک کند.

جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پایین

آیا زیر چشم شما پف‌کرده است یا حالت آویزان دارد؟ آیا باعث می‌شود همه فکر کنند ساعت‌هاست که نخوابیده‌اید یا انرژی کمی دارید؟

علت چنین ظاهری به‌احتمال زیاد فتق چربی است که در زیر چشم شما جمع شده است. با ازدست‌دادن خاصیت ارتجاعی پوست در گذر زمان، این وضعیت می‌تواند بیشتر مشخص شود، پلک‌های تحتانی پف‌کرده می‌تواند در بیمارانی که در سن بیست‌سالگی هستند رخ دهد و باعث می‌شود آن‌ها بسیار مسن‌تر از آنچه هستند به نظر برسند. جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند یک راه‌حل عالی برای اصلاح کیسه‌های پلک باشد.

با کمک تکنیک بلفاروپلاستی پلک پایین، جراح پلک، چربی را برمی‌دارد یا تغییر موقعیت می‌دهد تا یک خط صاف و طبیعی در زیر پلک ایجاد کند. بسته به مورد، پوست اضافی و افتادگی ممکن است برداشته شود یا عضله پلک پایین سفت شود تا طبیعی‌ترین نتایج را ارائه دهد.

نمونه کار  فوق تخصص جراحی پلک در تهران

بهترین زمان انجام جراحی پلک در چه سنی است؟

چشمان شما چیز‌های زیادی در مورد شما می‌گویند؛ خوشحال، غمگین، بیدار یا خسته، حتی چند سال دارید. در واقع، درحالی‌که بافت‌های ظریف اطراف چشم اغلب اولین مناطقی هستند که نشانه‌های پیری را نشان می‌دهند، سن همیشه عاملی برای تعیین اینکه آیا شما نامزد هستید یا خیر نیست! درحالی‌که بیماران بلفاروپلاستی می‌توانند از نظر سنی متفاوت باشند، یک چیز مسلم است: چیز‌های کمی می‌توانند شما را خسته‌تر و خسته‌تر از افتادگی پلک‌ها یا کیسه‌های زیر چشم نشان دهند.

اگر از ظاهر پلک خود خوشتان نمی‌آید و به این فکر می‌کنید که بهترین روش درمانی برای شما چیست، از آنجایی که همه ما آناتومی متفاوتی داریم و نگرانی‌های هر بیمار منحصربه‌فرد است، جراح پلک بهتر می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را برای اهداف زیبایی خود پیدا کنید!

به طور معمول سن شاخص جراحی پلک از ۳۵ سالگی است، اما همیشه به ویژگی‌های ژنتیکی و ارثی از قبل موجود هر بیمار بستگی دارد و همان‌طور که اشاره کردیم هیچ حداقل سنی تعیین نشده است؛ زیرا به آناتومی و نیاز‌های شخصی هر یک بستگی دارد.

عوارض احتمالی جراحی پلک

اگر جراحی توسط جراح پلک باتجربه و بامهارت انجام شود، عوارض نادر و جزئی خواهد بود. بااین‌وجود، خطر عفونت یا واکنش به بیهوشی ممکن است همیشه تا حدی وجود داشته باشد. رعایت دقیق دستورالعمل‌های جراح برای جلوگیری از عوارض تاحدامکان بسیار مهم است.

عوارض جزئی مانند دید دوتایی یا تاری، ورم یا عدم تقارن در جای زخم ممکن است ایجاد شود ظرف چند روز ناپدید می‌شوند

یکی از خطا‌هایی که ممکن است توسط پزشک رخ دهد، می‌توان به مشکل دربسته شدن کامل پلک فوقانی و اکتروپیون به دلیل کشیدگی بیش از حد پلک پایین اشاره کرد که البته می‌افزاید که این موارد بسیار نادر هستند.

توصیه‌های فوق تخصص جراحی پلک در تهران برای بعد از عمل

اکثر جراحان زیبایی آموزش‌دیده و معتبر امروزه از تکنیک‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که نیاز به بانداژ کردن چشم‌ها پس از جراحی نیست، اگرچه ممکن است به شما روان‌کننده چشمی داده شود که در ابتدا دید شما را تا حدی تار کند.

در طی ۱ تا ۲ هفته اول پس از جراحی پلک، معمولاً مقداری کبودی و تورم قابل‌مشاهده وجود دارد و ممکن است پلک‌های شما به طور غیرمعمولی سفت شوند. از کمپرس سرد و بالا نگه‌داشتن سر هنگام خواب می‌تواند به کاهش ناراحتی کمک کند.

بررسی نتایج جراحی پلک

پیروی از دستورالعمل‌های جراح زیبایی خود پس از هر عملی همیشه مهم است و پس از جراحی پلک باید چند اصلاح خاص اما نسبتاً ساده را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که پلک‌های تازه جوان‌شده‌تان به‌خوبی بهبود می‌یابند.

انتظار داشته باشید که چشمانتان در چند هفته اول سریع‌تر از حد معمول خسته شوند و مهم است که اجازه دهید در صورت نیاز استراحت کنند. اگر شغل شما مستلزم این است که دائماً پشت کامپیوتر باشید، در ابتدا کار پاره‌وقت را از سر بگیرید، سپس به‌تدریج حجم کار خود را با ادامه بهبودی افزایش دهید.

شما باید از چشمان خود در برابر آفتاب و باد محافظت کنید. هر زمان که به بیرون از منزل می‌روید از عینک آفتابی تیره با فریم‌هایی استفاده کنید که پوشش زیادی را ایجاد کند و دستورالعمل‌های جراح زیبایی خود را در مورداستفاده از کرم ضدآفتاب بعد از جراحی پلک رعایت کنید.

شما باید تا ۴ هفته پس از جراحی پلک از بلندکردن، زور زدن و خم شدن برای برداشتن وسایل خودداری کنید. این می‌تواند یک محدودیت ناخوشایند باشد، اما بسیار مهم است که تا زمانی که برش‌ها به‌اندازه کافی بهبود نیافته‌اند، فشارخون را افزایش ندهید.

توصیه‌های فوق تخصص جراحی پلک در تهران برای حفظ نتایج

با داشتن یک سبک زندگی سالم و عادات خوب مراقبت از پوست، نتایج جراحی زیبایی پلک باید سال‌ها باقی بماند. با ازبین‌رفتن پوست اضافی و افتادگی، چشمان شما همیشه شاداب‌تر و جوان‌تر از آنچه که بدون لیفت پلک دیده می‌شد، به نظر می‌رسد. به همین ترتیب، اگر جراحی پلک پایینی داشته باشید، آن کیسه‌های پف‌کرده چشم از بین خواهند رفت. درحالی‌که هیچ‌چیز نمی‌تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند، نتایج شما به طور طبیعی با شما پیر می‌شوند.

شما می‌توانید با استفاده از کرم ضدآفتاب روزانه و انجام عادات تغذیه‌ای و سلامتی، چشمان خود را جوان‌تر نگه دارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید