instagram

جراحی افتادگی پلک و نکات مهم در مورد آن

جراحی افتادگی پلک

با افزایش سن تغییراتی در اطراف چشمها ایجاد می شود که شامل افتادگی پوست و جابجایی چربی درون پلک می باشد. این تغییرات چهره شما را مسن تر نشان می دهند. اگر دوست دارید با یک جراحی ساده و با ایجاد اندکی تغییرات روی پلک ها، چندین سال جوانتر و زیباتر به نظر برسید، جراحی افتادگی پلک می تواند انتخاب مناسبی باشد. با این جراحی پلک طی یک ساعت می توان چشم های خسته، پلک های پف کرده و افتاده را تبدیل به چشمانی جذاب، شاداب و جوان کرد.

علاوه براین، بلفاروپلاستی کاربرد درمانی هم دارد و می تواند میدان دید را با رفع افتادگی های شدید پلک بهبود بخشد. بعضی ها نیز به امید گربه ای شدن یا مصری شدن حالت چشم های شان زیر تیغ جراحی می روند. غافل از اینکه جراحی پلک در موارد غیر ضروری می تواند با عوارضی چون باز ماندن پلک موقع خواب و آبریزش دائمی از چشم همراه باشد.

نکات مهم در جراحی افتادگی پلک

 1. بعد از عمل جراحی افتادگی پلک اغلب نیاز به بستری شدن وجود ندارد .
 2. در عمل جراحی افتادگی پلک گاهی لازم است عمل در هر دو چشم صورت گیرد.در حالیکه به نظر شما علائم بیماری در یک چشم است.
 3. در جراحی افتادگی پلک اغلب تا مدتی چشم اندکی باز میماند که بایستی شبها با مصرف پماد چشمی مانع خشک شدن چشم شد . معمولا پس از چند ماه چشم با شرایط فوق سازگار شده و نیازی به مصرف پماد نیست
 4. پانسمان چشم روز پس از عمل برداشته می شود و بر حسب معاینه چشم ممکن است روز اول تا سوم چشم پانسمان شود ولی بعد از این زمان به پانسمان یا شیلد ( محافظ پلاستیکی ) نیازی نیست.
 5. در عمل جراحی افتادگی پلک معمولا نوعی بخیه روی پلک داریم که طی دو هفته اول بعد از عمل برداشته می شود
 6. از بکار بردن مواد ارایشی ( سرمه , ریمل , مژه مصنوعی , لنزهای رنگی , مواد روغنی در اطراف چشم و ….) جدا خوداری نمائید و زمان شروع آن را از پزشک معالج سئوال کنید .
 7. مطالعه,تماشای تلویزیون و فعالیتهای عادی زندگی که توام با فعالیت شدید جسمانی نباشد و نحوه صحیح قرار گرفتن سر , رعایت شود بلامانع است .
 8. در هر مراجعه داروهای مصرفی بخصوص قطره ها را با خود بیاورید و نام انها را بخاطر بسپارید زیرا ممکن است به علت مشابهت ظاهری برخی قطره های چشمی و نداشتن دید کافی داروها را جابجا مصرف نمائید .

جراحی افتادگی پلک

نمونه جراحی افتادگی پلک دکتر محمدطاهر رجبی

برای مشاهده نمونه جراحی افتادگی پلک دکتر رجبی کلیک کنید

 

 

برچسب : , , , , , , , , , , ,

Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama| Stumble Upon| Delicious| Digg|

نظرات
سوالات و پاسخ های دکتر رجبی به کاربران
 1. با سلام و احترام

  من در تصادف دچار شکستگی گونه سمت راست شده بودم دکترم برای ترمیم شکستگی مجبور شد دقیقا زیر چشم راستم را باز کند تا شکستگی را ترمیم کند. بعد عمل  جراحی الان دوماهه دچار افتادگی پلک پایین شده ام خواهشمند است راهنمایی فرمایید من چکار کنم؟

  ۰۹۱۴۱۲۵۲۱۵۲

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)