جراحی پلک که به آن بلفاروپلاستی یا لیفت پلک نیز گفته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی است که انجام می‌شود. این جراحی می‌تواند مردان و زنان را در هر سن و نژادی درمان کند. بسیاری از بیماران دارای کیسه‌های زیر چشم، افتادگی پلک یا یک چین هستند. بهترین جراح پلک در تهران می‌تواند موارد چالش برانگیز جراحی‌های پلک را انجام دهد.

بلفاروپلاستی

ناهماهنگی پلک بالا

زمانی که پلک بالایی افتادگی داشته باشد، پتوز نامیده می‌شود. برای اصلاح افتادگی پلک، عضله بالابرنده چشم کوتاه می شود. اگر عضله به درستی اعمال نشود، یک نوار سیلیکونی کاشته می‌شود. اگر پلک بالایی بیش از حد سنگین باشد، منجر به افتادگی پلک نیز می‌شود. در مورد بیماری‌های متابولیک مانند میاستنی، درمان دارویی کافی است.

ناهماهنگی پلک پایین

وقتی پلک پایین افتادگی داشته باشد، به اصطلاح اکتروپیون است. یا پلک پایین با لبه مژه به سمت داخل متمایل می‌شود و روی چشم مالیده می‌‌شود. در هر دو مورد، روش‌های جراحی پلک ثابت شده برای اصلاح ناهماهنگی وجود دارد.

تومورهای پلک

تومورهای خوش خیم و بدخیم باید برداشته شوند و زیر میکروسکوپ بررسی شوند. در مورد رشد کوچک، نقص ناشی از عمل را می‌توان با اتصال لبه‌های زخم به یکدیگر پوشاند. برای زخم‌های بزرگتر، پیوند پوست ضروری خواهد بود. پوست پلک بالایی و پوست ناحیه پشت گوش برای این کار مناسب است. این جراحی به دلیل حساس بودن بهتر است تحت نظر بهترین جراح پلک در تهران انجام شود.

چشمان اشک آلود

هر دو انسداد تخلیه اشک و ناهنجاری لبه پلک منجر به افزایش جریان اشک می‌شود. قبل از انجام یک عملیات موفقیت آمیز ابتدا باید یک تجزیه و تحلیل دقیق انجام شود.

علائم و علت افتادگی پلک

با افزایش سن، ابروهایی که مستقیماً به پلک متصل هستند، افتاده می‌شوند. به این موارد پیری عمومی پوست و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست اضافه شده‌است. این منجر به ایجاد افتادگی پلک آزاردهنده در بسیاری از افراد می‌شود. سپس پوست پلک روی مژه‌ها قرار می‌گیرد. این کار بر روی ماهیچه کوچکی که باید پلک را در تمام طول روز بالا نگه دارد، فشار وارد می‌کند.

اصلاح جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

قبل از عمل، بهترین جراح پلک در تهران تصمیم می‌گیرد که کدام برش به بهترین نتیجه منجر می‌شود. برای اینکه اسکارهای بعدی تا حد امکان نامشخص باشند، برش را در چین‌های پوستی موجود، مثلاً چین پلک بالایی، قرار می‌دهد. در حین عمل تحت بی حسی موضعی، ابتدا اپیدرم از بافت زیر جلدی و عضلات جدا می‌شود. پس از آن، جراح پوست اضافی را با بافت چربی زیرین برمی‌دارد. برای درز از نخ‌های پیوسته و فوق العاده نازک استفاده می‌کند که در پوست فرو رفته و از بیرون قابل مشاهده نیستند.

مهم است که بیمار همچنان بتواند پس از عمل پلک‌ها را به طور کامل ببندد. اصلاح پلک فوقانی با جراحی به شرطی که جراحی توسط بهترین جراح پلک در تهران انجام شود یک عمل بی خطر محسوب می‌شود. جای زخم وجود دارد، اما فقط به ندرت منجر به عوارض جدی مانند خونریزی می‌شود که به عصب بینایی فشار می‌آورد و بنابراین نیاز به درمان فوری دارد. پس از عمل، بیماران تا چند روز اجازه خواندن یا تماشای تلویزیون را ندارند. باید چشم را خنک کنید. بعد از یک هفته، بخیه‌ها برداشته شده و تورم به آرامی فروکش می‌کند.

بهترین جراح پلک در تهران

اصلاح پلک با سونوگرافی (اولترا)

روش موسوم به اولترا یک روش اولتراسوند درمانی برای سفت شدن قابل مشاهده افتادگی پوست به ویژه در ناحیه چانه، گونه و گردن است. برای این کار، اولتراسوند با انرژی بالا به بافت همبند پوست فرستاده می‌شود. در آنجا گرما باعث کوچک‌ترین صدمات می‌شود که پوست از طریق افزایش تولید کلاژن سعی در بهبود آنها دارد.

عوارض جراحی پلک

 • خطر بیهوشی
 • خطر کلی عوارض ناشی از عمل (خونریزی پس از عمل، آسیب به ساختارها و غیره) و اقدامات همراه (مانند انفوزیون)
 • عدم دستیابی به نتیجه مطلوب
 • مشکلات خاص بعد از عمل

خونریزی بعد از عمل و تورم دردناک ملتحمه (کموزیس) شایع‌ترین عوارض عمومی است. اگر جراحی توسط بهترین جراح پلک در تهران انجام شود خطر بسیار کمتر از یک جراح مبتدی است. اما نتیجه نهایی نیز به گرایش درمانی فردی فرد بستگی دارد. خطر کلی عوارض با اصلاح پلک کم است. در صورت مشخص بودن آلرژی به مواد ضدعفونی کننده، گچ و داروها قبل از عمل باید به آنها اشاره کنید. کبودی اجتناب ناپذیر است، اما اگر تکنیک جراحی دقیق باشد، فقط اندکی مشخص می‌شود. اگر جراح برای برش به جای چاقوی جراحی از لیزر استفاده کند، خطر خونریزی بسیار کم است.

شایع‌ترین خطرات عبارتند از:

 • نتیجه نامتقارن
 • ناهماهنگی لبه پلک پایین
 • احساس خشکی
 • افزایش تورم دردناک ملتحمه بعد از عمل
 • جای زخم به وضوح قابل مشاهده است
 • احساس تنش
 • قرمزی پلک‌ها

نتیجه اصلاح پلک ناموفق

اصلاح پلک می‌تواند منجر به نتایج نامطلوب شود. برداشتن بیش از حد یا ناکافی بافت باعث عدم تقارن پلک‌ها یا جای زخم‌های آشکار می‌شود. با اصلاح بیش از حد، دیگر نمی‌توان چشم را بست. ممکن است پلک پایینی بیرون بزند.

بهترین جراح پلک در تهران

برای جراحی پلک انتخاب‌های زیادی وجود دارد. اولین و مهم‌ترین مورد، انتخاب بهترین جراح پلک برای انجام این اقدام است. برای انتخاب بهترین جراح عکس‌های قبل و بعد می‌تواند ایده‌ای از نتیجه عمل را که می‌توانید با آن جراح یا کلینیک انتظار داشته باشید، به شما ارائه دهد. داشتن مهارت و تجربه کافی جراح می‌تواند نتایج خوبی را به شما ارائه دهد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید