بوتاکس آرایشی یک پروتئین تصفیه شده است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. شکل زیبایی بوتاکس یک تزریق غیر جراحی است که توسط پزشک انجام می‌شود و می‌تواند خطوط کوچک صورت و خطوط بیانی متوسط ​​تا شدید را به طور موقت کاهش یا از بین ببرد.شایع‌ترین نواحی درمان شده خطوط اخم، چین‌وچروک پیشانی و پنجه کلاغی در نزدیکی چشم است. 

بوتاکس چگونه کار می‌کند؟

خطوط بین ابروها به‌مرورزمان به دلیل فعالیت ماهیچه‌ای ایجاد می‌شود. بوتاکس آرایشی مستقیماً به ماهیچه‌های بین ابروها تزریق می‌شود. بوتاکس با جلوگیری از انتقال تکانه‌های عصبی به عضلات تزریق شده عمل می‌کند. این کار باعث کاهش فعالیت ماهیچه‌هایی می‌شود که باعث ایجاد چین‌وچروک‌های مداوم می‌شوند. توانایی ماهیچه‌های صورت را برای انقباض کاهش می‌دهد.

بوتاکس دور چشم

پنجه کلاغی چیست؟

به چین‌وچروک‌های کوچک (خطوط خنده) اطراف چشم، پنجه کلاغی می‌گویند. خطوط خنده، چین‌وچروک‌های جانبی هستند که هنگام چشمک زدن و خندیدن در کنار شکاف پلک ایجاد می‌شوند. چنین چین‌وچروک‌هایی دلسوز هستند و معمولاً در جوانی وجود دارند. اگر چروک‌های شبیه پای کلاغ نه‌تنها هنگام خندیدن ظاهر می‌شوند، بلکه در هنگام استراحت نیز وجود دارند و با افزایش سن عمیق‌تر می‌شوند، می‌توانید از پنجه کلاغی صحبت کنید.

کدام درمان چین‌وچروک برای پنجه کلاغی مناسب است؟ بوتاکس یا اسید هیالورونیک؟

بوتاکس و هیالورونیک اسید اساساً هر دو ماده از نظر تأثیر کاملاً متفاوت هستند و بااین‌حال هر دو برای درمان چین‌وچروک روی پنجه کلاغی مناسب هستند. گفته می‌شود که بوتاکس ماهیچه‌ها را ضعیف می‌کند و حالت‌های صورت را آرام می‌کند. یک عارضه جانبی مثبت درمان بوتاکس می‌تواند بازشدن چشم‌ها بزرگ‌تر، بالابردن ابروها و در نتیجه کاهش پوست اضافی پلک بالایی در مورد افتادگی پلک باشد. ازآنجایی‌که عضلات ضعیف شده معمولاً پس از چند ماه بازسازی می‌شوند، منطقی است که درمان بوتاکس را ادامه دهید.

هیالورونیک اسید از درمان چین‌وچروک پنجه کلاغی پشتیبانی می‌کند. این باید فرورفتگی‌ها را پر کند، بافت چربی زیرجلدی باید دوباره هیدراته شود و به طور دائمی حمایت شود. به‌خصوص در مرحله پیشرفته چین‌وچروک، اسید هیالورونیک به‌عنوان یک درمان اضافی برای درمان بوتاکس توصیه می‌شود. مثبت است که تزریق ژل هیالورون اساساً تشکیل جدید دائمی فیبرهای کلاژن (ویکی) را تحریک می‌کند، به‌طوری‌که حتی یک درمان یکباره می‌تواند موفقیت درمان قابل‌توجهی طولانی‌تری داشته باشد، هرچند در کوتاه‌مدت در مقایسه با بوتاکس کمتر تأثیرگذار باشد.

علل ایجاد چروک پنجه کلاغی چیست؟

پلک‌زدن، فشار دادن چشم‌ها هنگام بستن و بلندکردن گونه‌ها می‌تواند باعث ایجاد پنجه کلاغی شود. همچنین پوست افراد سیگاری و پوستی که به‌شدت در معرض نور خورشید است، بیشتر در معرض این نوع چین‌وچروک است.

خطوط لبخند دور چشم - ازنقطه‌نظر آناتومیک

ما می‌خندیم چون از چیزی خوشحالیم. یا وقتی چت خوبی داریم. عضله چشم، عضله چشمی چشم، منقبض می‌شود. مانند حلقه دور چشم قرار دارد. چین‌وچروک‌های چشم به دلیل قطار او ایجاد می‌شود. در سنین پایین، این هیچ عواقبی ندارد. زیرا پوست هنوز به‌اندازه کافی الاستیک است. اما با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و کشش تقلید عضلات اثر خود را بر جای می‌گذارد. چین‌وچروک زیر چشم ظاهر می‌شود. مداوم. چین‌وچروک‌های چشم در حال حاضر همیشه قابل‌مشاهده هستند. باگذشت زمان، آنها عمیق‌تر و عمیق‌تر در پوست فرومی‌روند و سپس تبدیل به پنجه کلاغی مزاحم می‌شود.

بر طرف کردن پنجه کلاغی ؟

پنجه کلاغی را می‌توان با بوتاکس به‌خوبی درمان کرد. در اینجا، با چند "خراش" در هر طرف، عضلات دایره‌ای اطراف چشم باید از طریق ضعیف شدن هدفمند در حرکت خود محدود شوند. شما نباید بتوانید به این شدت چشمک بزنید و چروک‌های پنجه کلاغی باید صاف شوند. درست مانند سایر چین‌وچروک‌ها، باید از آفتاب گرفتن خودداری کنید، زیرا پوست آسیب‌دیده در برابر نور خورشید خشک‌تر و چروکیده‌تر از پوست سالم است. اگر چین‌وچروک‌ها برجسته‌تر باشند، پوست را می‌توان به‌طورکلی با اسید هیالورونیک حمایت کرد. با کانولای بلانت ، اسید هیالورونیک زیر چین‌وچروک‌ها در یک منطقه بزرگ تزریق می‌شود. قرار است قسمت فرورفته بلند شود، ظاهر پوست بهبودیافته و چین‌وچروک‌ها صاف شوند. در اصل، چین‌وچروک‌های فردی را می‌توان با اسید هیالورونیک نیز پر کرد.

بوتاکس دور چشم و ابرو

 

درمان پنجه کلاغی با بوتاکس چقدر طول می‌کشد؟

ازآنجایی‌که ماهیچه‌های اطراف چشم دائماً در حال حرکت هستند (بیشتر از سایر نواحی صورت ) مدت اثر بوتاکس کمتر است. در ابتدا به طور متوسط ​​6 هفته تا 2 ماه.

 

 بااین‌حال، پس از چندین درمان، این دوره باید به حدود 4 ماه برسد، به‌طوری‌که سه دوره درمان با بوتاکس پنجه کلاغ در سال احتمالاً در درازمدت به ناحیه چشم صاف‌تری دست می‌یابد.

نتایج درمان پنجه کلاغی چه زمانی قابل‌مشاهده است؟

اثر بوتاکس باید بعد از 5-10 روز شروع شود. حداکثر اثر معمولاً پس از حدود 14 روز رخ می‌دهد. هرگونه بررسی‌های بعدی لازم فقط در روز 14 پس از درمان با بوتاکس انجام می‌شود.

لیفت ابرو با بوتاکس

تأثیر بوتاکس درمان چین‌وچروک پیشانی بر روی ابروها اثر لیفتینگ را جبران می‌کند. این بدان معنی است که بالابردن ابرو با بوتاکس را نمی‌توان با درمان پیشانی ترکیب کرد - اما برعکس، ما تقریباً همیشه هنگام درمان پیشانی ابروها را نیز درمان می‌کنیم تا افتادگی ابروهای ناشی از درمان را به حداقل برسانیم.

مناطق تزریق بوتاکس برای ابرو

مناطق تزریق بوتاکس برای ابرو شامل:

ضد عضله و ابرو Procerous

لیفت ابرو شامل نفوذ عضله پروسرو با مقدار سم بوتولینوم به‌طورکلی برابر با 4 واحد است و سپس ماساژ آن ناحیه برای انتشار سم به ماده مضعف ابرو (بخشی از ماهیچه موجدار) انجام می‌شود. ناحیه نفوذ و عضلات مربوطه درگیر در شکل زیر نشان‌داده‌شده است.

عضله فشار دهنده جانبی ابرو

همان‌طور که در شکل کناری نشان‌داده‌شده است، برای بالابردن قسمت جانبی ابرو، حدود 2 واحد سم بوتولینوم در سطح عضله فشار دهنده جانبی انجام می‌شود.

بالابر قابل دستیابی با این تکنیک به طور متوسط ​​حدود 4 میلی‌متر است. در قسمت جانبی ابرو، فاصله بین انتهای ابرو و کانتوس خارجی (گوشه جانبی چشم) اندازه‌گیری می‌شود، درحالی‌که در قسمت مرکزی، نفوذ عضله پروسروس به طور متوسط ​​بین 1 میلی‌متر امکان بلندکردن را می‌دهد و 3 میلی‌متر، اندازه‌گیری فاصله بین نوک ابرو و مردمک.

موارد منع استفاده از بوتاکس چیست؟

سم بوتولینوم نباید در موارد زیر استفاده شود:

  • بیماری‌های عصبی عضلانی، مانند میاستنی گراویس و سندرم ایتون لامبرت
  • عفونت یا التهاب مداوم در ناحیه‌ای که باید نفوذ کند
  • آلرژی شناخته شده به سم بوتولینوم یا به یکی از مواد دیگر (مواد کمکی) موجود در دارو (از جمله آلبومین انسانی)

 

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید