چشمان شما بیانگر عواطف و احساسات شما را نسبت به افراد اطرافتان نشان می‌دهد. با افزایش سن یا به دلیل وراثت، پلک‌ها می‌توانند تغییراتی را تجربه کنند که می‌تواند یک فرد جوان را خسته، غمگین یا حتی عصبانی نشان دهد. جراحی اربیت می‌تواند به طور چشمگیری باعث بهبود کیسه‌های چربی زیر چشم، پوست و چربی اضافی در پلک‌های بالایی و افتادگی ابروها شود. ما در این مقاله به معرفی بهترین جراح اربیت پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

بهترین جراح اربیت

بهترین جراح اربیت

جراح اربیت، چشم‌پزشکی است که آموزش‌های تخصصی در زمینه انواع جراحی اربیت و ترمیمی پلک دارد، شاخه‌ای از چشم‌پزشکی که به بیماری‌ها و جراحی پلک‌ها، سیستم اشکی و اربیت‌ها (استخوان‌های اطراف چشم) می‌پردازد. بیماری‌های چشمی که توسط بهترین جراح اربیت درمان می‌شوند عبارتند از:

پتوز (افتادگی پلک)

افتادگی پلک است که بینایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پتوز می‌تواند به تغییرات مربوط به سن مربوط باشد، اما می‌تواند مادرزادی باشد و در کودکان رخ دهد.

انتروپیون (غلتاندن پلک به داخل)

اختلالی است که در آن پلک به سمت داخل می‌چرخد ​​و مژه‌ها به قرنیه می‌سایند. در ابتدا می‌تواند اپیزودیک باشد اما در طول زمان ثابت می‌شود. باعث درد و احساس جسم خارجی می‌شود و چشم را قرمز و اشکی می‌کند. در صورت عدم درمان، می‌تواند منجر به عدم جبران یا عفونت قرنیه شود.

اکتروپیون (بیرون زدگی از پلک)

در اثر شل شدن تاندون‌هایی که از پلک پایین حمایت می‌کنند ایجاد می‌شود. باعث می‌شود پلک پایین از چشم فاصله بگیرد و به سمت بیرون بچرخد و سطح زیرین پلک را آشکار کند. باعث قرمزی و اشکی شدن چشم می‌شود که می‌تواند عفونی شود.

بلفارواسپاسم

یک بیماری دو طرفه است که باعث اسپاسم، پلک زدن و بسته شدن پلک‌ها می‌شود. اسپاسم‌ها در ابتدا خفیف هستند اما اغلب شدت و تعداد دفعات آن افزایش می‌یابد و می‌تواند به دلیل ناتوانی در باز کردن پلک‌ها، فرد را ناتوان کند. پس از ارزیابی پزشکی، این اختلال با تزریق بوتاکس قابل درمان است. گاهی اوقات مداخله جراحی مورد نیاز است.

خشکی چشم

وضعیتی است که در اثر کمبود اشک ایجاد می‌شود. در مواردی که قطره‌ها و روان کننده‌های چشمی علائم را تحت کنترل قرار ندهند، می‌توان سیستم تخلیه اشک را مسدود یا کوتر کرد. این باعث افزایش احتباس‌اشک‌های بیمار می‌شود که بهترین روان کننده است.

ریزش اشک بیش از حد

زمانی ایجاد می‌شود که اشک‌ها مهار شوند و پلک توانایی نگه داشتن آن‌ها را نداشته باشد. نتیجه اشک ریختن روی گونه است. علاوه بر این، افزایش پارگی می‌تواند باعث مشکل قابل توجهی در بینایی شود، به خصوص هنگام نگاه کردن از طریق دو کانونی، و گاهی اوقات باعث عفونت می‌شود. علت می‌تواند آلرژی، اختلال پلک یا انسداد در زهکشی اشک باشد.

فلج بل

آسیب به عصب صورت علت اصلی فلج بل است. این آسیب مانع از بسته شدن صحیح پلک‌ها می‌شود و می‌تواند باعث افتادگی ابرو شود. اگر این وضعیت به خودی خود بهبود نیابد، می‌توان برخی از روش‌های جراحی از جمله لیفت ابرو، سفت کردن پلک پایین و استفاده از وزنه‌های طلایی برای بهبود بسته شدن پلک بالایی انجام داد.

جراحی اربیت توسط بهترین جراح

عمل روی حفره چشم نیاز به تجربه زیادی دارد. دکتر رجبی با روش‌های ملایم و کم‌تهاجمی انواع جراحی‌های اربیت را انجام می‌دهد. به منظور محافظت از ساختارهای حساس اطراف حفره چشم، مانند عصب بینایی، از ابزارهای مدرن مانند مانیتورینگ حین عمل یا ناوبری به کمک رایانه استفاده می‌کند. این ابزار و تجهیزات بهترین جراح اربیت را قادر می‌سازد تا به طور دقیق عمل کند و دید بهینه‌ای از زمینه جراحی داشته باشد.

بهترین جراح اربیت

بیماری‌های اوربیت

اربیت می‌تواند تحت تاثیر بیماری‌های مختلفی قرار گیرد. شایع‌ترین آنها شامل تومورها، التهاب یا جراحات است. این‌ها می‌توانند به علائم بسیار متفاوتی مانند درد، دوبینی، تاری دید یا برآمدگی قابل مشاهده کره چشم منجر شوند.

تومورهای مداری و درمان آن توسط بهترین جراح اربیت

تعداد زیادی تومور خوش خیم یا بدخیم می‌توانند در حفره چشم ایجاد شوند. برخی از این‌ها از خود مدار رشد می‌کنند، اما می‌توانند از بافت همسایه نیز به مدار رشد کنند. برای تشخیص، علاوه بر تصویربرداری (رزونانس مغناطیسی و توموگرافی کامپیوتری، در صورت لزوم آنژیو ام‌آر‌آی)، باید یک نمونه معرف تحت بیهوشی عمومی تهیه شود. بسته به تومور، درمان شامل دارو درمانی، برداشتن تومور با جراحی و در صورت لزوم شیمی درمانی و رادیوتراپی است.

سلولیت اربیتال

سلولیت اربیتال یک اورژانس چشم پزشکی است. این بیماری یک التهاب حاد خطرناک حفره چشم است که معمولاً در اثر عفونت‌های منتقل شده مانند عفونت دندان یا التهاب سینوس‌های پارانازال ایجاد می‌شود. پس از آسیب دیدگی رخ می‌دهد. علائم زیر که به طور ناگهانی ظاهر می‌شوند می‌توانند نشانه‌های سلولیت اربیتال باشند:

  • درد شدید
  • تورم و قرمزی پلک و ملتحمه
  • اگزوفتالموس 
  • اختلالات حرکتی چشم
  • احساس شدید بیماری (کاهش وضعیت عمومی، تب)

حتی کوچکترین شک به سلولیت اربیتال نیاز به معاینه فوری چشم پزشکی و شروع درمان به شکل آنتی بیوتیک دارد. مداخله جراحی (بهبود منبع عفونت) اغلب ضروری است.

ویژگی‌های بهترین جراح اربیت

بیماری‌های اربیت معمولاً به عنوان بخشی از فرآیندهای التهابی یا صدمات ایجاد می‌شوند و بر این اساس می‌توانند سلامت چشم را مختل کنند. شکایاتی مانند دوبینی، اگزوفتالموس، و همچنین تورم و درد در چشم می‌تواند ناشی از اختلال در ناحیه حفره چشم باشد. اگر این علائم را دارید بهتر است سریع‌تر به یک پزشک خوب مراجعه کنید. احتمالا برای شماهم سوال باشد که چگونه یک جراح خوب اربیت پیدا کنم؟ یا بهترین جراح اربیت چه ویژگی‌هایی دارد؟ ما در این قسمت به ویژگی‌های بهترین جراح اربیت پرداخته‌ایم. این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • دارای مهارت و علم بالایی باشد.
  • در زمینه جراحی‌های اربیت تجربه بالایی داشته باشد.
  • در دسترس باشد.
  • صبور و خوش اخلاق باشد.
  • از تکنولوژی و تجهیزات به روز استفاده کند.

این‌ها اصلی‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح اربیت هستند. با کمک این ویژگی‌ها می‌توانید بهترین جراح اربیت را پیدا کنید. و با خیال راحت درمان خود را شروع کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید