شایع‌ترین آسیب‌های توده صورت پس از استخوان گونه، فک و بینی است. این می‌تواند در نتیجه آسیب مستقیم مانند سقوط تصادفی، تصادف یا در نتیجه درگیری رخ دهد. دقیقاً موقعیت آن در صورت و شکنندگی خود حفره چشم است که آن را بسیار ظریف کرده است. شایع‌ترین شکستگی‌های اربیت شکستگی‌هایی است که دیواره تحتانی (کف اربیت) یا دیواره میانی نزدیک ناحیه بینی را درگیر می‌کند. علاوه بر این، ساختارهای دیگری ممکن است در این شکستگی‌ها دخیل باشند: عضلات چشم (رکتوس و عضلات مایل تحتانی)، کره چشم، اعصاب بینایی و زیر چشمی، شریان و ورید چشم. جراحی اربیت به شما کمک می‌کند تا با روش‌های مداخله‌ای آناتومی، حجم و تحرک ماهیچه‌های مربوط به شکستگی‌های حفره اربیتال را برطرف کنید.

 هزینه عمل اربیت چشم

علائم شکستگی اربیت چشم

شکستگی اربیت چشم شامل علائم زیر می‌شود:

 • تورم (ادم) و کبودی پلک‌ها
 • کاهش حساسیت پوست گونه، بال بینی، لب بالایی و لثه قوس دندانی بالایی
 • تغییرات حرکتی چشم
 • فرورفتگی غیر طبیعی کره چشم (انوفتالموس یا اگزوفتالموس)
 • دوبینی در یک یا همه جهات نگاه (دوبینی)
 • در موارد شدید، از دست دادن جزئی یا کامل بینایی

چگونه شکستگی اربیت را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص شکستگی اربیت، پزشک با شروع از یک معاینه عینی، در صورت مشکوک شدن به شکستگی اربیت، توموگرافی کامپیوتری (CT) توده صورت را با بازسازی‌های سه بعدی که برای برجسته کردن شکستگی‌ها و پیامدهای احتمالی در طول زمان، تجمع خون و دررفتگی مفید است، انجام می‌دهد.

 هزینه عمل اربیت چشم

شکستگی اربیت چگونه درمان می‌شود؟

در صورت وجود شکستگی بزرگ یا فرورفتگی کره چشم، درمان توسط جراحی انجام می‌شود. این عمل با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و باید حداکثر 20-15 روز پس از شکستگی انجام شود. مدت زمان با توجه به پیچیدگی شکستگی متفاوت است، اما به طور کلی بین 40 دقیقه تا 1 ساعت است. در طول مداخله، برش‌های کم تهاجمی عملی هستند که می‌توانند در داخل پلک یا در خارج پنهان شوند. برای تثبیت قسمت‌های شکسته و تسهیل درمان، از مواد سنتز تیتانیوم، صفحات تیتانیوم کوچکی استفاده می‌شود که به عنوان تکیه گاه عمل می‌کنند.

مراقبت بعد از جراحی اربیت

بستری شدن در بیمارستان می‌تواند از 1 تا 2 روز طول بکشد که در طی آن ممکن است کبودی، تورم و دوبینی خفیف ظاهر شود که در بیشتر موارد در روزهای بعد به سرعت بهبود می‌یابد. پس از عمل، یک پروفیلاکسی آنتی بیوتیکی برای محدود کردن خطر عفونت و یک درمان ضد درد برای مقابله با درد تجویز می‌شود. مراقبت بعد از عمل شامل پرهیز از ورزش، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و دمیدن بینی به مدت حداقل 20/30 روز برای جلوگیری از فشار (هوا) بر روی نواحی بازسازی شده اربیتال است که در کلسیفیکاسیون صحیح استخوان اختلال ایجاد می‌کند.

 هزینه عمل اربیت چشم چقدر است؟

همانطور که واضح است هر جراحی هزینه‌های مخصوص به خودش را دارد. هزینه عمل اربیت چشم با تپجه به شدت شکستگی تفاوت است. علاوه بر این موارد دیگری نیز می‌توانند بر هزینه عمل اربیت تاثیر بگذارند. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه ویزیت اولیه و مشاوره اولیه
 • هزینه آزمایش‌ها و عکس برداری‌های قبل جراحی
 • هزینه تجهیزات و امکانات بیمارستان
 • حق‌الزحمه پزشک و جراح
 • هزینه داروهای مصرف شده

برای اطلاع دقیق از هزینه عمل اربیت بهتر است قبل از انجام جراحی، با پزشک خود در این زمینه مشورت داشته باشید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید