پوست پلک‌ها یکی از نازک‌ترین و حساس‌ترین بافت‌های پوست بدن ما است، به دلیل استرس شدیدی که در دنیای متمدن امروزی روی چشم‌ها وارد می‌شود، تقریباً دائماً دائماً در معرض تأثیرات خارجی قرار دارد (از نور مصنوعی، خواندن اطلاعات، کار با صفحه نمایش و تماشای تلویزیون و غیره). به همین جهت برخی از روش‌هاس جراحی زیبایی برای اصلاح ظاهر پلک ابداع شده‌اد.

جراحی پلک که همچنین به عنوان بلفاروپلاستی شناخته می‌شود، یک درمان ضد پیری و اصلاح فرم پلک است. این یک روش جراحی با تأثیر فوری است. لیفت پلک به صورت جداگانه بر روی پلک پایین یا بالا و یا به صورت همزمان و با توجه به یافته‌های فردی انجام می‌شود.

برای بسیاری از افراد که تمایل به جراحی پلک دارند، این سؤال وجود دارد که آیا بلفاروپلاستی دائمی است؟ و برای طولانی کردن نتایج چی می‌توان کرد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سؤال را برای شما بررسی کنیم.

آیا بلفاروپلاستی دائمی است

آیا بلفاروپلاستی دائمی است؟

نتایج بلفاروپلاستی به طور کلی دائمی است، اگرچه برخی از بیماران ممکن است پس از چند سال نیاز به لمس سبک داشته باشند زیرا پوست به طور طبیعی پیر می‌شود و با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد

در بدترین شرایط و مراقبت بعد از عمل، نتیجه لیفت پلک معمولاً حدود ۱۰ تا ۱۵ سال و اغلب طولانی‌تر باقی می‌ماند. اگر اصلاح پلک جدید مورد نظر باشد، بدون هیچ مشکلی امکان‌پذیر است.

با بلفاروپلاستی پوست و بافت اضافی پلک فوقانی با جراحی برداشته می‌شود و دوباره تشکیل نمی‌شود. با این حال، البته، درمان نمی‌تواند روند طبیعی پیری را به طور کامل متوقف کند. این بدان معنی است که پوست پلک فوقانی می‌تواند به مرور زمان دوباره آویزان شود. نتیجه لیفت پلک بالا که به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود حدود ده سال ماندگاری دارد.

بلفاروپلاستی چه زمانی می‌تواند کمک کند؟

مراجعه‌کنندگان معمولاً از سیاهی زیر چشم و کیسه‌های واضح زیر چشم در پلک‌های پایینی آزار می‌دهند. پوست اضافی در آنجا معمولاً به بزرگی پلک بالایی نیست. لیفت پلک پایین رسوبات چربی و افتادگی پوست پلک پایین را از بین می‌برد.

چشم در مدار استخوانی روی پد‌های چربی قرار دارد که فقط فاسیای بسیار نازکی دارند. اگر فاسیا ساختار کشسان و محکم خود را از دست بدهد، بافت چربی زیر پلک‌ها به سمت جلو برآمده می‌شود. از آنجایی که عضله چشمی نیز بسیار نرم و انعطاف‌پذیر است، نمی‌تواند فشار را تحمل کند و کیسه‌های کوچک چربی به تدریج در ناحیه پلک ظاهر می‌شوند. ما در مورد به اصطلاح افتادگی چربی صحبت می‌کنیم. این باعث ایجاد کیسه‌های قابل توجه زیر چشم می‌شود.

بلفاروپلاستی برای اصلاح به اصطلاح افتادگی پلک مناسب است. در روند پیری طبیعی پوست، پوست ظریف روی پلک نیز می‌تواند افتادگی داشته باشد و باعث افتادگی بافت روی چشم شود. در نتیجه پلک فوقانی متحرک تا حدی یا به طور کامل پوشیده می‌شود. در برخی موارد، این بافت حتی می‌تواند چشم را بپوشاند و در نتیجه منجر به محدودیت دید شود. لیفت پلک فوقانی می‌تواند پوست و بافت اضافی را از بین ببرد.

موفقیت درمان بلفاروپلاستی

تأثیر دور چشم تأثیر زیادی بر درخشندگی دارد و می‌تواند کل ظاهر را تغییر دهد. اینکه آیا چهره‌ای شاداب و درخشان به نظر می‌رسد تا حد زیادی به چشمان ما بستگی دارد. خاصیت ارتجاعی پوست در طول سال‌ها کاهش می‌یابد و افتادگی پلک یا کیسه‌های زیر چشم ایجاد می‌شود که با حالت روحی خسته و استرسی همراه است. این روش کوچک و بدون عارضه تأثیر زیادی در جوان نشان دادن شما دارد. به لطف تکنیک‌های ملایم، روتین و تخصص لازم، سال هاست که لیفت پلک را با موفقیت انجام می‌دهیم.

بعد از عمل چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

در چند روز اول پس از عمل چشمان خود را به یک دوره استراحت درمان کنید. از آنجایی که تورم ممکن است در یک یا دو روز اول بعد از عمل رخ دهد، توصیه می‌کنیم شب‌ها با بالاتنه بالا بخوابید. این تضمین می‌کند که مایع بافت به دور منتقل می‌شود. شما همچنین می‌توانید با استفاده از پد‌های ژل خنک یا ماسک‌های ژل با تورم مقابله کنید. می‌توانید فعالیت‌های ورزشی را حداکثر پس از ۲ هفته از سر بگیرید. در موارد فردی، معاینه روز بعد از عمل انجام می‌شود. بخیه‌ها بعد از ۷ تا ۱۰ روز برداشته می‌شوند.

در ابتدا، کیسه‌های زیر چشم فقط می‌توانند به طور موقت ظاهر شوند (پس از خستگی، کم خوابی یا برعکس، پس از یک خواب طولانی). طیف وسیعی از بیماری‌ها نیز می‌توانند باعث ایجاد کیسه‌های زیر چشم شوند (آلرژی، بیماری‌های کلیوی، بیماری‌های تیروئید و غیره).

ایجاد کیسه‌های زیر چشم نیز به صورت ژنتیکی قابل تعیین است که در این صورت شلی بافت به هیچ وجه به سبک زندگی مربوط نمی‌شود. کیسه‌های متورم دائمی زیر چشم به تدریج در تمام عرض پلک پایین ایجاد می‌شود. در مورد کیسه‌های اشکی مزمن، لیفت پلک پایین تنها راه خلاصی از کیسه‌های اشکی است.

تورم و کبودی

در طول مراقبت‌های بعدی، اجتناب از تورم و کبودی بیش از حد، که همیشه به عنوان یک واکنش پس از جراحی پلک رخ می‌دهد، بسیار مهم است. نواحی عمل شده را با کمپرس سرد خنک کنید، نه با یخ، که می‌تواند پوست پلک‌ها و بافت‌های مجاور را به شدت تحریک و خنک کند.

تورم و کبودی به تدریج در عرض ۵-۷ روز با مراقبت دقیق از بین می‌رود. نخ‌ها را می‌توان در روز پنجم یا ششم پس از لیفت پلک برداشت. بررسی‌های بیشتر به روند بهبودی بستگی دارد و توسط پزشک تعیین می‌شود.

خواب بعد از لیفت پلک

به منظور محافظت از چشم، باید یک باند الاستیک اضافی روی کمپرس‌ها در شب‌زده شود.

فعالیت بدنی

بسته به روند بهبودی، پس از حدود ۳-۴ هفته می‌توانید با فعالیت بدنی بیشتر شروع کنید. در ماه اول پس از اصلاح پلک، همچنین لازم است به طور مداوم از خود در برابر نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

ترمیم زخم

ایجاد اسکار و پیدایش جای زخم پس از لیفت پلک بسیار فردی است. پس از بخیه‌ها، جای زخم‌ها قرمز شده، سپس به تدریج محو می‌شوند.

آرایش

۱۰ روز پس از اصلاح پلک معمولاً می‌توانید جای زخم را با آرایش بپوشانید. با این حال، شفا همیشه بسیار فردی است و بنابراین لازم است همیشه دستورالعمل‌های پزشک معالج خود را دنبال کنید.

ایجاد اسکار پس از افتادگی پلک و کیسه‌های زیر

چشم جای زخم در گوشه بیرونی چشم در پلک بالایی برای طولانی‌ترین زمان قرمز باقی می‌ماند. آن‌ها گاهی فقط پس از چند هفته محو می‌شوند. به طور کلی، نتیجه نهایی بهبودی کامل اصلاح پلک بعد از حدود ۳ ماه قابل مشاهده است.

ماساژ اسکار

ماساژ فشاری پس از اصلاح پلک تنها زمانی انجام می‌شود که همه جای زخم‌ها به طور کامل بهبود یابد. جراح به شما نشان می‌دهد که چگونه به درستی از جای زخم مراقبت کنید.

موارد منع استفاده از بلفاروپلاستی

با وجود نتایج ماندگاری که این روش دارد، برای برخی از افراد قابل انجام نیست. موارد منع استفاده از بلفاروپلاستی عبارت‌اند از:

  • ورم ملتحمه (کانژونکتیویت)
  • بیماری‌های پوستی در ناحیه چشم
  • بیماری گریوز (بیماری خود ایمنی تیروئید)
  • فرآیند‌های دژنراتیو

همیشه ابتدا وضعیت پزشکی خود را با جراح خود در میان بگذارید. برخی از محدودیت‌ها فقط می‌توانند موقتی باشند، پس کافی است تاریخ جراحی را به درستی انتخاب کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید