بلفاروپلاستی که بیشتر به‌عنوان جراحی زیبایی پلک شناخته می‌شود، یک عمل جراحی است که نقص‌هایی مانند افتادگی پلک بالایی، کیسه‌های چربی و حلقه‌های سیاهی که چشم‌ها را خسته نشان می‌دهد، پیری چهره و گاهی اوقات اختلال در بینایی را اصلاح می‌کند. بلفاروپلاستی شامل برداشتن پوست و چربی اضافی در پلک‌های فوقانی و تحتانی (بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا) است.

بخیه‌ها طوری ساخته می‌شوند که جای زخم‌ها حداقل باشد، که در هر صورت با چین‌های طبیعی پلک‌های بالایی مطابقت دارد و برای بلفاروپلاستی پایین، درست زیر لبه پلک قرار می‌گیرد.

بلفاروپلاستی با بی‌حسی موضعی و عموماً همراه با آرام‌بخش داخل وریدی انجام می‌شود تا در حین عمل کاملاً هوشیار نباشد. این عمل بسته به پیچیدگی و بلفاروپلاستی بالا، پایین یا کامل (بلفاروپلاستی بالا - پایین) از 20 دقیقه تا 2 ساعت طول می‌کشد.

بلفاروپلاستی پلک بالا

 

بلفاروپلاستی پلک بالا عملی است که شامل برداشتن پوست اضافی، برداشتن کیسه‌های چربی یا بخش افتاده پلک در ناحیه پلک فوقانی می‌شود.  

این عمل در بیمارستان هم با بی‌حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی قابل انجام است و حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. بلفاروپلاستی فوقانی بخیه‌ها بسیار کوچک هستند و باظرافت تمام انجام می‌شوند. نقاط بسیار نازکی که 3-4 روز پس از عمل برداشته می‌شوند و با یک اسکار عملاً نامرئی که در چین پلک بالایی موضعی است، به پایان می‌رسد.

این عمل بدون درد است و پس از 10-7 روز بیمار می‌تواند بدون علائم و نتایج خاصی به تمام فعالیت‌های کاری و اجتماعی خود بازگردد.

بلفاروپلاستی پلک پایین

 

بلفاروپلاستی پلک پایین عمل کمی پیچیده‌تر از بلفاروپلاستی پلک بالا است و همچنین می‌توان آن را در بیمارستان، تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد.

در بلفاروپلاستی تحتانی، برشی در لبه مژگانی زیرین پلک تحتانی ایجاد می‌شود که از طریق آن، سه کیسه چربی که در این ناحیه قرار دارند و پوست و عضله اضافی که می‌تواند در تعیین نقص زیبایی نقش داشته باشد، تغییر شکل می‌دهد که نیاز به اصلاح دارد

در بلفاروپلاستی پلک پایین نیز نتیجه یک اسکار بسیار کوچک وجود دارد که البته عملاً نامرئی است و این نوع جراحی کاملاً بدون درد است.

بازگشت به حالت عادی در این مورد کمی طولانی‌تر است و حدود دوهفته طول می‌کشد تا به کار و فعالیت اجتماعی معمول برگردید.

نمونه‌ای از قبل و بعد جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی پلک بالا

 

بلفاروپلاستی پلک بالا

نمونه‌ای از بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین

 نمونه‌ای از بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

بلفاروپلاستی پلک بالا پایین

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید