جراحی تومور ابرو یک روش جراحی کم تهاجمی است که برای برداشتن برخی از تومورهای مغزی واقع در زیر لوب‌های فرونتال و اطراف ناحیه اعصاب بینایی و بالای غده هیپوفیز استفاده می‌شود. یک برش در ابرو امکان دسترسی به نواحی جلویی مغز را فراهم می‌کند و به دنبال آن تومور را با میکروجراحی حذف می‌کند. در بیشتر موارد، یک آندوسکوپ با وضوح بالا نیز استفاده می‌شود. تا با ارائه دید بهتری از تومور که مستقیماً با میکروسکوپ عمل کننده امکان دارد  قابل مشاهده نباشد، حداکثر برداشتن ایمن تومور را ممکن می‌سازد. برای جراحی، بیمار به گونه‌ای قرار می‌گیرد که ابرو به راحتی توسط تیم جراحی مغز و اعصاب قابل دسترسی باشد.

جراحی تومور ابرو

جراحی تومور ابرو چیست؟

روش جراحی تومور ابرو در دهه 1990 و اوایل دهه 2000 توسعه یافت و مزایای آشکاری نسبت به جراحی تهاجمی سنتی دارد. نه تنها نوردهی مغز را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، بلکه دستکاری پوست سر و ماهیچه‌ها، نیاز به عقب نشینی مغز را نیز کاهش می‌دهد و در بیشتر موارد، نتیجه زیبایی شناختی عالی دارد. به ویژه برای از بین بردن مننژیوم، گلیوما و متاستاز موثر است و در صورت استفاده همراه با آندوسکوپی میزان موفقیت بیشتر می‌شود.

جراحی تومور ابرو فوق اوربیتال، زمانی که توسط تیم‌های جراحی مجرب انجام می‌شود، ثابت کرده است که یک روش همه کاره، ایمن و مؤثر برای بسیاری از انواع تومور است که باعث بهبود سریع‌تر و بازگشت به سبک زندگی عادی می‌شود.

اثربخشی استفاده از آندوسکوپ در جراحی تومور ابرو

مشخص شده است که آندوسکوپ در یان جراحی اجازه تجسم و برداشتن بافت تومور را می‌دهد. که در غیر این صورت در نیمی از مواردی که از آن استفاده شده بود (38 مورد از 76 مورد) شناسایی نمی‌شد. شایع‌ترین تومورهای برداشته شده از طریق جراحی ابرو مننژیوم، گلیوما و تومورهای متاستاتیک بودند.

 

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید