جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی یک چین پلک ایجاد می‌کند که در نتیجه چشمی بزرگ‌تر و متقارن‌تر و بادامی شکل ایجاد می‌کند. ارتفاع از خط مژه بالایی تا چین پلک جدید به سلیقه و آناتومی فرد تنظیم می‌شود. به طور معمول، افراد با تبار شمال شرقی مانند چین، مغولستان، کره، تایوان و ژاپن ارتفاع پلک کوچک‌تری را از 3 تا 6 میلی‌متر ترجیح می‌دهند. در حالی که افراد جنوب شرقی تبار مانند تایلند، ویتنامی، میانمار، اندونزی و مالزی پلک بلندتری را ترجیح می‌دهند که بین 7 تا 10 میلی متر باشد. برداشتن چربی و برداشتن پوست اضافی پلک نیز برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است. این روش می تواند با اپی کانتوپلاستی نیز انجام شود. در این روش گوشه داخلی چشم به سمت بینی کشیده می‌شود. ترکیب این دو روش باعث افزایش طول و عرض چشمان می‌شود تا ظاهر زیبایی را افزایش دهد.

جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی هستند؟

کسانی که پلکشان بیش از حد نیمه بالایی عنبیه آن‌ها را پوشانده است یا از شکل پلک خود ناراضی هستند. افرادی که پلک‌های آن‌ها حاوی چربی اضافی است و چشمانشان پف کرده به نظر می‌رسد. کاندیدای جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی هستند. وقتی چشمان خود را باز می‌کنید پلک بالاییتان  به سمت داخل جمع می‌شود و این باعث می‌شود که مژه‌هایتان بر روی قرنیه باعث تحریک و آسیب شود.

جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه انجام می شود؟

این جراحی به سه روش انجام می‌شود ما در اینجا به بررسی انواع روش‌های آن پرداخته‌ایم. این روش‌ها عبارتند از؛

جراحی با برش کامل

همانطور که گفتیم این روش برای آن دسته از بیمارانی که چربی و پوست اضافی در پلک بالایی دارند مناسب است. این روش دائمی‌ترین نتایج را ارائه می‌دهد، اما به دلیل وجود برش در بیشتر طول چین پلک جدید، یک اسکار قابل مشاهده خواهد داشت. پوست پلک بسیار نازک است. پس از ایجاد برش توسط جراح پلاستیک، برداشتن پوست و چربی اضافی در پلک فوقانی در صورت نیاز انجام می‌شود. سپس جراح از بخیه‌ها برای تقلید اتصالات فیبری که به طور طبیعی در پلک‌های دوتایی وجود دارد، استفاده می‌کند. سپس طول برش با بخیه بسته می‌شود که 4 تا 6 روز پس از جراحی بخیه‌ها در داخل مطب پزشک کشیده می‌شود.

جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی

جراحی برش جزئی

این روش برای بیمارانی که پوست اضافی ندارند اما دارای چربی اضافی در پلک‌هایشان هستند، مناسب‌تر است. مزیت اصلی این روش کم‌ترین جای زخم است. جراح پلاستیک یک برش در امتداد مرز بالایی چین پلک جدید ایجاد می‌کند اما طول این برش را تا حد امکان کوتاه نگه می‌دارد. این برش کوچک به عنوان نقطه دسترسی جراحی جراح برای برداشتن چربی اضافی عمل خواهد کرد. از آنجایی که این برش کوچک پنجره جراحی بسیار کوچکتری را نسبت به روش برش کامل ایجاد می‌کند، عمل سخت‌تری است. سپس جراح از بخیه‌ها برای اتصالات فیبری که به طور طبیعی در پلک‌های دوتایی وجود دارد استفاده می‌کند. سپس محل برش با بخیه بسته می شود که 4 تا 6 روز پس از جراحی در کلینیک برداشته می‌شود.

جراحی بدون برش

این روش برای بیمارانی که چربی یا پوست اضافی در پلک خود ندارند ایده آل است. مزیت اصلی عدم وجود اسکار برشی و تورم کم است. با این حال، این روش به اندازه روش‌های برشی انعطاف پذیر نیست و می‌تواند یک پلک دوتایی ایجاد کند که در آینده باز شود. در این روش که هیچ برشی وجود ندارد، جراح پلاستیک چندین سوراخ ریز ایجاد می‌کند و بخیه‌ها را از طریق این سوراخ‌ها می‌گذراند تا (مشابه روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد)، پیوست‌های فیبری را که به طور طبیعی در پلک‌های دوتایی وجود دارد، تقلید کند. تمام بخیه‌ها زیر پوست پلک می‌مانند و جذب می‌شوند. بنابراین، برای کشیدن بخیه نیازی به مراجعه به کلینیک نخواهید داشت.

بهبودی بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی

اکثر بیماران پس از جراحی کمترین درد را تجربه می‌کنند. درجه تورم در بیماران متفاوت است و به میزان ضربه وارد شده توسط جراحی بستگی دارد (به عنوان مثال روش برش با برداشتن چربی و پوست اضافی به طور قابل توجهی آسیب زاتر از روش برش جزئی بدون برداشتن چربی است). بخیه‌ها معمولا در هر سه روش 4-6 روز پس از جراحی برای روش‌های برش برداشته می‌شوند. کبودی معمولاً در حدود 2 هفته برطرف می‌شود. می‌توانید پس از 1 هفته به سر کار برگردید. همچنین می‌توانید 1-2 هفته پس از جراحی رانندگی کنید. گاهی 2-4 هفته پس از جراحی طول می‌کشد تا به فعالیت‌‌های بدنی بازگردید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید