آیا مردم اغلب به شما می‌گویند که خسته و فرسوده به نظر می‌رسید؟ این احتمالاً می‌تواند به دلیل به‌اصطلاح افتادگی پلک باشد. بافت بالای چشم شل است و تا خط مژه آویزان است. افتادگی پلک در درجه اول یک مشکل زیبایی است، اما می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی نیز شود. به این دلایل، بسیاری از مبتلایان به جراحی لیفت پلک فوقانی فکر می‌کنند. در اینجا می‌توانید هرآنچه را که باید در مورد روش‌های مختلف رفع افتادگی پلک بدانید را بیابید.

افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک به وضعیتی اشاره دارد که یک یا هر دو پلک چشم به شکل غیرطبیعی پایین‌تر از حالت طبیعی خود قرار می‌گیرند. این شرایط می‌تواند به صورت موقت یا دائمی باشد و به صورت تنها یا همراه با علائم دیگری همراه باشد. افتادگی پلک معمولاً ناشی از ضعف عضلات پلک و محیط اطراف آن است. برخی از علل شایع افتادگی پلک عبارتند از:  پیری، ضعف عضلات، آسیب و عوامل عضلانی. افتادگی پلک ممکن است موجب کاهش دید و عدم راحتی در دیدن اشیا شود. بسته به علت افتادگی پلک و شدت آن، درمان‌های مختلفی وجود دارد. برای مشخص کردن دلیل افتادگی پلک و تعیین روش درمان مناسب، مشاوره و بررسی توسط یک پزشک تخصصی چشم‌پزشکی الزامی است.

علائم افتادگی پلک چیست؟

اگرچه افتادگی پلک یک بیماری نیست، افراد مبتلا اغلب آن را به‌عنوان یک ناراحتی زیبایی‌شناختی می‌دانند. آنها چشم‌ها را کوچک‌تر نشان می‌دهند و چهره را خسته و فرسوده نشان می‌دهند. بااین‌حال، آنها همچنین می‌توانند منجر به مشکلات سلامتی شوند. برای مثال، میدان دید ممکن است مختل شود یا پوست در اثر اصطکاک مداوم تحریک شود. خشکی چشم یا احساس فشار و اجسام خارجی نیز ممکن است.

رفع افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک زمانی اتفاق می‌افتد که پوست پلک بالایی آویزان شود. این امر یا از طریق شرایط ژنتیکی نامطلوب یا در طول پیری اتفاق می‌افتد. هر چه بیشتر عمر کنید، الاستین و کلاژن کمتری در بدن تولید می‌شود در نتیجه، بافت خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و دیگر به آن سفت نمی‌شود. افتادگی پلک نتیجه ضعیف شدن پوست و عضلات یا رسوب چربی است. همچنین برخی از عوامل خطر وجود دارد که بر روی پوست تأثیر می‌گذارد و در نتیجه باعث ایجاد افتادگی پلک می‌شود. اینها شامل آفتاب گرفتن مکرر بدون محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، کشیدن سیگار، نوشیدن الکل، استرس بیش از حد و سبک زندگی ناسالم است.

افتادگی پلک بیشتر در چه افرادی دیده می‌شود؟

افراد مسن به‌ویژه تحت‌تأثیر افتادگی پلک قرار می‌گیرند، زیرا بافت بالای چشم با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. بااین‌حال، افراد جوان‌تر نیز می‌توانند از علائم رنج ببرند در این مورد، افتادگی پلک ژنتیکی است یا به دلیل مشکل در ناحیه چشم ایجاد می‌شود.

چه بیماری‌هایی می‌تواند با افتادگی پلک همراه باشد؟

هریک از موارد زیر می‌توانند باعث ایجاد این حالت شوند:

تورم چشم

افتادگی پلک نیز می‌تواند در اثر تورم چشم ایجاد شود. در این مورد، علامت معمولاً به یک وضعیت پزشکی زمینه‌ای اشاره می‌کند. به‌عنوان‌مثال، به‌اصطلاح سندرم Ascher که به دلیل یک نقص ژنتیکی بسیار نادر است، چنین است. از دوران کودکی به بعد، پلک‌ها و لب‌های بالایی متورم به طور مکرر ظاهر می‌شوند، اما پس از مدتی دوباره ناپدید می‌شوند. باگذشت زمان، فواصل کوتاه‌تر می‌شوند، حداکثر پس از آن افراد مبتلا باید درمان جراحی را در نظر بگیرند.

پرولاپس چربی

هنگامی که بافت چربی از بخش اربیت چشم به داخل عضله چشمی نشت می‌کند، پلک فوقانی می‌تواند به سمت بیرون برآمده شود. پزشکی این پدیده را پرولاپس چربی می‌نامد. بافت اضافی با مایع لنفاوی پر می‌شود و بنابراین منجر به‌ظاهر مشخص افتادگی پلک می‌شود.

تیروئید چشمی

علاوه بر این، فلج و اختلالات عملکردی عضلات چشم یا غده تیروئید نیز می‌تواند منجر به افتادگی پلک شود. در این شرایط، علامت نسبتاً ناگهانی و گاهی فقط در یک طرف ظاهر می‌شود. اگر متوجه چنین وضعیتی شدید، بهتر است بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

پیری طبیعی پوست

افتادگی پلک معمولاً با بالارفتن سن ظاهر می‌شود. دلیل این امر کمبود الاستین و کلاژن است. در نتیجه خاصیت ارتجاعی بافت همبند کاهش می‌یابد و پوست شل می‌شود.

استعداد ژنتیکی

افتادگی پلک اغلب ژنتیکی است و تنها با افزایش سن ظاهر نمی‌شود. در این حالت افزایش بافت پلک فوقانی را برآمده می‌کند. این منجر به چین‌خوردگی درب و پوشاندن درب متحرک می‌شود.

فرورفتگی در پلک

افتادگی پلک را نباید با به‌اصطلاح پتوز، فرورفتگی در پلک فوقانی اشتباه گرفت. از نظر بصری، فرورفتگی در پلک بالایی اغلب باعث افتادگی پلک متحرک می‌شود. در اینجا ضعف عضلانی مادرزادی یا اکتسابی عامل شلی پلک است. این می‌تواند باعث افتادگی دائمی یا موقتی پلک شود. در مورد پتوز مادرزادی، یعنی پتوز که در دوران کودکی وجود دارد، این خطر وجود دارد که چشم ضعیف شود. به همین دلیل است که پلک آسیب‌دیده جراحی می‌شود.

در مورد پتوز اکتسابی، پزشک ممکن است منتظر بماند و ببیند. این علامت اغلب خودبه‌خود برطرف می‌شود. اگر بعد از شش ماه بهبودی حاصل نشد، معمولاً در اینجا نیز نیاز به عمل است. برای اینکه آویزان بودن پلک در مدت‌زمان منتهی به عمل، فرد مبتلا را بیش از حد اذیت نکند، می‌تواند به‌اصطلاح عینک پتوز بزند. دارای پل نازکی است که پلک را بالا می‌برد.

پتوز اکتسابی را می‌توان بسته به علت به چهار گروه تقسیم کرد:

 • پارالیتیکا بر پایه فلج عصبی است که می‌تواند در نتیجه سکته مغزی، التهاب مغز (آنسفالیت) یا مننژیت رخ دهد.
 • سمپاتیک در اثر آسیب به سیستم عصبی سمپاتیک (بخشی از سیستم عصبی خودمختار که مسئول افزایش فعالیت است) ایجاد می‌شود. افتادگی پلک فوقانی در اینجا فقط کمی مشخص است. چشم آسیب‌دیده نیز مردمک کوچک‌تری دارد (میوز) و عمیق‌تر فرورفته است (انوفتالموس). هر سه علامت در مجموع منجر به سندرم هورنر می‌شود.
 • میوژنیک ناشی از یک اختلال عضلانی، مانند میاستنی گراویس (نوعی ضعف عضلانی) یا دیستروفی میوتونیک (نوعی تحلیل رفتن عضله) است.
 • تروماتیک نتیجه یک آسیب است.همچنین ممکن است عضله بالابرنده با افزایش سن ضعیف‌تر شود. همچنین مفروضاتی وجود دارد که لنزهای تماسی یا بلندکردن پلک فوقانی هنگام قراردادن لنزها می‌تواند باعث پتوز شود.

پتوز مادرزادی

اگر علامت مادرزادی باشد، معمولاً دلیل آن این است که ناحیه مرکزی یک عصب جمجمه خاص ایجاد نشده است. سپس نمی‌تواند وظیفه خود را انجام دهد، یعنی انتقال تکانه‌های عصبی به عضله بالابر - پلک آویزان است. معمولاً هر دو چشم تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند. بندرت، پتوز مادرزادی به دلیل توسعه‌نیافتگی مادرزادی عضله بالابرنده (زمانی که عصب جمجمه سالم است) است.

آیا می‌توان از افتادگی پلک جلوگیری کرد؟

نمی‌توان به طور کامل از افتادگی پلک جلوگیری کرد، زیرا تولید الاستین و کلاژن به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می‌یابد. دیریازود این باعث افتادگی پوست می‌شود. بااین‌وجود، می‌توانید با اجتناب از عوامل خطری که قبلاً ذکر شد، از پیری زودرس بافت جلوگیری کنید. یک سبک زندگی سالم با رژیم غذایی متعادل، ورزش کافی و خواب کافی حفظ کنید. سعی کنید استرس زیاد، مصرف الکل و سیگار را از زندگی خود حذف کنید. علاوه بر این، باید با آغشته به کرمی با فاکتور حفاظتی بالا در مقابل نور شدید آفتاب و ماندن در سایه، تاحدامکان از خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید. همچنین باید از رفتن به سولاریوم خودداری کنید.

چگونه می‌توان افتادگی پلک را برطرف کرد؟

هنگام برداشتن افتادگی پلک، جراح بافت افتادگی بالای چشم را اصلاح می‌کند که در بسیاری از موارد در درجه اول یک ناراحتی زیبایی است. بااین‌حال، چنین مداخله‌ای همیشه ضروری نیست. اگر افتادگی پلک فقط کمی مشخص باشد، می‌توان از روش‌های غیر جراحی نیز استفاده کرد. با اینها، درمان منحصراً روی اپیدرم انجام می‌شود. همچنین ترفندهای آرایشی خاصی وجود دارد که می‌توانید برای پنهان کردن افتادگی پلک از آنها استفاده کنید. یک پزشک می‌تواند به شما در مورد بهترین راه برای دستیابی به ظاهری هوشیار و تازه در مورد فردی شما توصیه کند.

بااین‌حال، اگر پوست اضافی نه‌تنها یک مشکل زیبایی باشد، بلکه منجر به مشکلات سلامتی مانند اختلال بینایی شود، درمان جراحی قطعاً ضروری است.

انجام بلفاروپلاستی چگونه است؟

افتادگی پلک به‌عنوان بخشی از جراحی لیفت پلک فوقانی برداشته می‌شود. اصطلاح فنی برای این بلفاروپلاستی است. دوراه برای انجام این کار وجود دارد: یا استفاده از جراحی یا استفاده از لیزر.

کلینیک‌ها اغلب جراحی افتادگی پلک با استفاده از لیزر را به‌عنوان راه حلی مبتکرانه‌تر و بهتر از استفاده از چاقوی جراحی تبلیغ می‌کنند. بااین‌حال، مزایا و معایب روش‌ها تقریباً متعادل است و فقط تجربه جراح با تکنیک مربوطه تعیین‌کننده است، به همین دلیل است که تیم درمان معمولاً به وضعیت فردی بیمار بستگی دارد.

ازآنجایی‌که لیفت پلک فوقانی حداکثر یک ساعت طول می‌کشد و فقط به بی‌حسی موضعی نیاز دارد، بستری شدن در بیمارستان معمولاً ضروری نیست. اگر مایل به داشتن یک بیهوشی عمومی هستید، می‌توانید از پزشک خود در مورد انواع بیهوشی‌ها سؤال کنید. برای یک نتیجه زیبایی‌شناختی بهینه، می‌توان از جراحی افتادگی پلک همراه با لیفت پلک پایین یا لیفت ابرو نیز استفاده کرد. بسته به علت، متخصص می‌تواند افتادگی پلک را با برداشتن نوارهای ظریف پوست، سفت کردن ماهیچه‌های زیرجلدی یا کوتاه‌کردن و تنظیم پد چربی برطرف کند.

قبل از عمل برای رفع افتادگی پلک چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

قبل از شروع عملیات، مشاوره دقیق و توضیحات لازم است. شما باید به جراح معالج بگویید که دقیقاً می‌خواهید نتیجه نهایی چه باشد. در بهترین حالت، بدون ازدست‌دادن ظاهر فردی خود، باید بیدارتر و جوان‌تر به نظر برسید. پس از مشاوره و معاینات فیزیکی، پزشک در مورد روش جراحی مناسب تصمیم‌گیری می‌کند. اگر شما نیز مشکل بینایی دارید، باید از قبل با چشم‌پزشک خود مشورت کنید. پس از تعیین تاریخ عمل، باید نکات زیر را رعایت کنید:

مصرف الکل و تنباکو

حداقل پنج تا هفت روز قبل از جراحی از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید. مطمئن شوید که خواب کافی و رژیم غذایی متعادل دارید. با این اقدامات، بدن شما به‌خوبی برای روند بهبودی مجهز شده است.

داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین

همچنین باید پنج تا هفت روز قبل از جراحی افتادگی پلک، مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین را متوقف کنید. جراح خود را از هرگونه بیماری همراه و داروهایی که در حال حاضر استفاده می‌کنید مطلع کنید. او همچنین به شما می‌گوید که در مورد خود به چه مواردی باید توجه کند.

سایر مواردی که باید رعایت کنید:

 • در روز عمل باید دوش بگیرید و لباس تمیز بپوشید.
 • برای اطمینان از ورود کمترین باکتری به اتاق عمل، باید دوش بگیرید و در روز عمل لباس تمیز بپوشید.
 • حتماً بدون آرایش در قرار ملاقات حاضر شوید. همچنین باید از کرم‌های پوستی خودداری کنید، در غیر این صورت ممکن است نقاشی مقطعی برقرار نباشد.
 • عینک آفتابی یا کلاه به همراه داشته باشید.
 • بعد از عمل، عینک آفتابی یا کلاه برای محافظت از چشمان خود در برابر نور خورشید به همراه داشته باشید.
 • پس از عمل افتادگی پلک، اجازه ندارید خودتان به منزل رانندگی کنید.
 • بعد از عمل افتادگی پلک، مجاز به رانندگی خودتان به منزل نیستید؛ بنابراین یا با وسایل نقلیه عمومی به آنجا سفر کنید، یک تاکسی سفارش دهید یا مثلاً اجازه دهید یکی از اعضای خانواده یا دوست شما را همراهی کند.
 • در بهترین حالت باید چند روز تعطیلات را برنامه‌ریزی کنید؛ بنابراین بدن شما می‌تواند به‌خوبی پس از تلاش بهبود یابد.
 • حتی اگر زمان استراحت برای عمل افتادگی پلک بسیار کوتاه باشد، بهتر است چند روز تعطیلی را برنامه‌ریزی کنید؛ بنابراین بدن شما می‌تواند به‌خوبی پس از تلاش بهبود یابد.

چگونه با جراحی می‌توان افتادگی پلک را برطرف کرد؟

قبل از شروع جراحی، جراح محل برش‌ها را ترسیم می‌کند و تصمیم می‌گیرد که چه مقدار از بافت برداشته شود. به‌عنوان یک قاعده، او باید حدود نیم سانتی‌متر تا دو سانتی‌متر از پوست اضافی را قطع کند. پس از انجام تمام اقدامات احتیاطی، یک بی‌حس‌کننده موضعی به فرد داده خواهد شد. در صورت تمایل، پزشک همچنین می‌تواند شما را به‌نوعی خواب شبانه یا بیهوشی عمومی قرار دهد. جراح از چاقوی جراحی برای ایجاد یک برش دقیق و هدفمند در چین طبیعی پلک استفاده می‌کند. به‌این‌ترتیب او می‌تواند پوست ناخواسته یا بافت چربی زیر آن را از بین ببرد. او همچنین ممکن است مجبور شود ماهیچه‌ها را سفت کند تا به نتیجه نهایی مطلوب برسد. در نهایت با نخ نازکی روی زخم را می‌دوزد و با چسب می‌پوشاند؛ بنابراین هیچ میکروبی وارد بدن نمی‌شود.

چگونه می‌توان افتادگی پلک را با جراحی از بین برد؟

این روش بعد از 30 تا 60 دقیقه تمام می‌شود. معمولاً می‌توانید قبل از شروع سفر به خانه در همان روز، چند ساعت در کلینیک استراحت کنید. پس از اینکه افتادگی پلک با موفقیت برداشته شد، پزشک از شما می‌خواهد که روز بعد معاینه شوید. بررسی‌های بیشتر در روز سوم و پنجم پس از عمل انجام می‌شود. هفت روز پس از عمل برای برداشتن بخیه نیاز به‌قرار ملاقات بعدی است. پس از بهبودی برش، تنها چیزی که معمولاً باقی می‌ماند یک اسکار بسیار ظریف است که تقریباً نامرئی است.

در حین برداشتن افتادگی پلک با جراحی چه عوارضی ممکن است رخ دهد؟

اگر جراح بیش از حد پوست را بردارد، ممکن است نتوانید چشم خود را به‌درستی ببندید. سپس این خطر اضافی وجود دارد که قرنیه و ملتحمه خشک شوند. خونریزی و عفونت در حفره چشم، اختلال بینایی یا حتی کوری نیز از نظر تئوری امکان‌پذیر است. بااین‌حال، چنین عوارض جدی در عمل بسیار نادر است، به‌خصوص اگر با یک پزشک مجرب و حرفه‌ای مشورت کنید.

یک جراح پلاستیک خوب همچنین می‌تواند جای زخم‌ها را تاحدامکان نامرئی نگه دارد و از عدم تقارن جلوگیری کند. تورم و کبودی خفیف اغلب در نتیجه این عمل رخ می‌دهد، اما این موارد به‌خودی‌خود ظرف چند هفته ناپدید می‌شوند.

بعد از جراحی برای رفع افتادگی پلک چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

 • از ورزش شدید یا فعالیت بدنی سنگین خودداری کنید
 • از آفتاب گرفتن یا مراجعه به سولاریوم خودداری کنید
 • باید لنزهای تماسی خود را فعلاً به یک طرف بگذارید و عینک خود را بزنید.
 • می‌توانید تورم و کبودی را با کیسه یخ تسکین دهید

برای حمایت از روند بهبودی، باید به بدن خود چند روز استراحت دهید. بهتر است برای چند هفته از ورزش شدید، آفتاب گرفتن زیاد و بازدید از سولاریوم خودداری کنید. اگر شغلی ندارید که شامل فعالیت بدنی سنگین یا خاک باشد، می‌توانید تنها پس از سه روز به سرکار خود بازگردید. برای مثال، اگر تاریخ جراحی به‌روز جمعه برسد، معمولاً حتی نیازی به درخواست مرخصی یا مرخصی استعلاجی ندارید. اگر می‌خواهید صبر کنید تا تورم و کبودی از بین برود، باید هفت تا ۱۴ روز به خود مهلت دهید.

اگر بینایی ضعیفی دارید، باید هفته اول بعد از عمل از عینک استفاده کنید و فعلاً لنزهای تماسی خود را کنار بگذارید. می‌توانید کبودی‌ها و تورم‌ها را با کیسه یخ از بین ببرید و وقتی بیرون می‌روید آن را با مقداری آرایش بپوشانید.

نتیجه جراحی افتادگی پلک چه زمانی قابل‌مشاهده است؟

پس از لیفت پلک فوقانی، جراح زخم را با نخ نازکی می‌بندد. در هفته پس از جراحی افتادگی پلک، سه معاینه ضروری است که در صورت لزوم می‌توان پچ را تعویض کرد. بررسی نهایی پس از هفت روز موردنیاز است که در آن پزشک بخیه‌ها را می‌کشد. اگر بعدازاین نوبت بازهم از نتیجه راضی نیستید جای نگرانی نیست. کبودی خفیف اغلب در حین عمل رخ می‌دهد و چشم‌ها بعد از عمل متورم می‌شوند. بااین‌حال، این علائم معمولاً طی چند هفته خودبه‌خود از بین می‌روند. علاوه بر این، جای زخم ممکن است در ابتدا کمی قرمز باشد، اما به‌مرور زمان محو می‌شود و در نهایت به‌سختی قابل‌مشاهده است.

برای حمایت از بهبود زخم، می‌توانید پس از برداشتن بخیه‌ها، درمان اسکار را شروع کنید. به‌عنوان یک قاعده، کرم‌های خاصی برای این منظور استفاده می‌شود. پزشک خوشحال خواهد شد که اطلاعات و دستورالعمل‌های دقیق‌تری را در اختیار فرد قرار دهد.

نتیجه نهایی جراحی افتادگی پلک را تنها پس از چند ماه خواهید دید. اگرچه بافت با افزایش سن می‌تواند دوباره آویزان شود، اما تجربه نشان داده است که پوست حداقل به مدت 10 سال کشیده می‌ماند. با عمل جراحی لیفت پلک فوقانی، می‌توانید در درازمدت ظاهری هوشیارتر و شاداب‌تر داشته باشید.

مزایای جراحی برای رفع افتادگی پلک چیست؟

لیفت پلک فوقانی با جراحی نه‌تنها مشکلات زیبایی را برطرف می‌کند، بلکه مشکلات سلامتی مانند محدودیت دید را نیز برطرف می‌کند. نتیجه ظاهری تازه‌تر و بازتر است که برای مدت طولانی دوام می‌آورد.

در مقایسه با سایر روش‌های جراحی، جراحی افتادگی پلک با درد کم و خطر بسیار کم عوارض همراه است. سفت کردن طولی نمی‌کشد و در صورت تمایل می‌توان آن را با سایر اقدامات اصلاحی مانند لیفت ابرو نیز ترکیب کرد. بیماران معمولاً خیلی سریع پس از جراحی بهبود می‌یابند که به این معنی است که زمان استراحت حداقل است.

آیا اصلاح افتادگی پلک با بوتاکس منطقی است؟

تزریق سم بوتولینوم با بافت افتادگی پلک خود مبارزه نمی‌کند، بلکه باعث شل شدن عضلات اطراف چشم می‌شود. این منجر به به‌اصطلاح "لیفت ابرو" می‌شود: ابروها کمی بالا می‌روند که به نوبه خود پوست پلک بالایی را سفت می‌کند. بااین‌حال، نتیجه برای همیشه باقی نمی‌ماند، به همین دلیل است که تزریق باید هر چهارتا شش هفته انجام شود. بااین‌حال، اگر تزریق بوتاکس به طور مکرر تکرار شود یا اگر دوز آن خیلی زیاد باشد، ماهیچه‌ها می‌توانند برای همیشه آسیب‌دیده باقی بمانند. در نتیجه، ظاهری ماسک مانند یا مشکل در بستن چشم‌ها ممکن است رخ دهد. به همین دلایل، این روش عمدتاً برای ابروهای فرورفته که احساس افتادگی پلک را می‌دهد، مناسب است.

چرا کرم و پماد برای رفع افتادگی پلک توصیه نمی‌شود؟

تبلیغات اغلب کرم‌ها یا پمادهایی را تبلیغ می‌کنند که خاصیت سفت‌کنندگی دارند و در نتیجه ظاهراً افتادگی پلک را از بین می‌برند. بااین‌حال، مشکل این است که چنین محصولات آرایشی رایگان در دسترس فقط به لایه‌های بالای پوست می‌رسند. آنها نمی‌توانند به عمق بافت نفوذ کنند و اجازه انجام این کار را ندارند - مقررات قانونی سختگیرانه‌ای برای این کار وجود دارد.اگر افتادگی پلک فقط به دلیل تورم موقت باشد، کرم‌ها و پمادهای سفت کننده ممکن است کمک کنند، اما در غیر این صورت برای درمان توصیه نمی‌شوند.

آیا نوارها برای رفع افتادگی پلک مناسب هستند؟

نوارها، وصله‌ها یا نوارهای به‌اصطلاح درب لغزنده نیز برای فروش رایگان موجود است. باید نوارهای چسب کوچک را در چین پلک خود بچسبانید تا پوست کمی کشیده شود. آنها به طور موقت افتادگی پلک‌ها را پنهان می‌کنند، اما به رفع دائمی مشکل کمک نمی‌کنند. نوارها می‌توانند راه حلی عملی برای بیرون رفتن یا عکاسی باشند. اما لزوماً برای استفاده روزمره مناسب نیستند: اولاً باید هر روز نوارها را دوباره بچسبانید و ثانیاً اگر به پایین نگاه کنید در نور شدید قابل‌مشاهده هستند.

هزینه رفع افتادگی پلک چقدر است و آیا بیمه درمانی هزینه‌ها را پوشش می‌دهد؟

هزینه درمان افتادگی پلک بسته به روش مورداستفاده و شدت افتادگی پوست متفاوت است. قیمت شامل صحبت‌های اولیه، خود اصلاح، تجهیزات و داروهای مورداستفاده، اجاره اتاق عمل، حقوق تیم درمان و مراقبت‌های بعدی است

اگر جراحی افتادگی پلک فقط به دلایل زیبایی باشد، شرکت بیمه درمانی هیچ هزینه‌ای نمی‌پردازد و شما باید تمام هزینه را به عهده بگیرید. اما اگر افتادگی بافت به دید شما آسیب می‌زند، تأمین اجتماعی این امکان را دارد که هزینه‌ها را تأمین کند. برای مثال زمانی که افتادگی پلک‌ها میدان دید را محدود می‌کند یا زمانی که به قرنیه فشار می‌آورد، این‌گونه است. بهتر است از قبل دریابید که آیا شرکت بیمه درمانی شما هزینه‌ای روش را در شرایط فردی شما تأمین می‌کند یا خیر.

کدام پزشک برای رفع افتادگی پلک مناسب است؟

اگر می‌خواهید افتادگی پلک خود را درمان کنید، یک متخصص جراحی پلاستیک و ترمیم پلک‌ و صورت بهترین گزینه است. جراحی افتادگی پلک یکی از پرهزینه‌ترین جراحی‌های زیبایی نیست. بااین‌وجود، برای جلوگیری از عوارض و صدمات به چشم باید احتیاط زیادی کرد. نتایج بهینه، چه از نظر نوری و چه از نظر عملکرد، تنها با حساسیت زیاد قابل دستیابی است. به همین دلیل، باید به دنبال یک پزشک حرفه‌ای باتجربه باشید که به خواسته‌های شما پاسخ دهد و با استانداردهای بالا کار کند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید