instagram

آنچه درباره جراحي زیبایي پلک باید بدانید

جراحي زیبایي پلک

جراحي زیبایي پلک

چشم‌های فرد اولین نقطه‌ای است که هنگام صحبت کردن توجه سایرین را به خود جلب می‌کند. این شرایط در حالی است که هیچ‌چیز نمی‌تواند مثل افزایش سن و تأثیرات ناشی از جاذبه همچون افتادگی پلک، خسته به نظر رسیدن پلک و تشکیل کیسه زیر چشم ظاهر صورت فرد را تحت تأثیر منفی قرار دهد. به‌این‌ترتیب تشکیل چربی اضافی دور چشم، ایجاد چین‌وچروک و بلند بودن پلک همگی می‌توانند باعث شوند ظاهر فرد خسته و پیرتر از حالت واقعی به نظر برسد.

شل شدن و از دست رفتن قوام پوست و بافت‌های نگه دارنده پلك‌ها، باعث پُف پلك‌ها و آویزان شدن پوست این ناحیه می‌شود. علاوه بر این، ظاهری نا زیبا درست می‌كند و گاهی این افراد از سنگینی پلك‌ها و کاهش میدان بینایی‌شان شاكی هستند. در این موارد جراحي زیبایي پلک یا بلفاروپلاستی انجام می‌شود.

بهترین افراد برای عمل جراحي زیبایي پلک

  • مردان و زنانی هستند که وضعیت فیزیکی مناسب و فیزیولوژی پایدار داشته باشند.
  • در اکثر موارد جراحي زیبایي پلک بر روی افراد دارای سن ۳۵ سال یا بیشتر انجام می‌شود.(درصورتی‌که افتادگی و ورم پلک ریشه فامیلی داشته باشد، ممکن است از جراحي زیبایي پلک در سنین پایین‌تر استفاده شود.)
  • ابتلا به مشکلات تیروئید همچون کم‌کاری تیروئید و بیماری گریوز، خشکی چشم‌ها یا نداشتن اشک به میزان کافی، فشارخون بالا و نیز بیماری‌های قلبی و عروقی، همگی می‌تواند ریسک عمل جراحی بلفاروپلاستی را افزایش دهد.
  • در صورت ابتلا به مشکل شبکیه جدا شده یا بیماری آب سیاه، قبل از انجام جراحي زیبایي پلک با متخصص چشم خود صحبت نمایید.

جراحي زیبایي پلک تحتانی

جراحي زیبایي پلک تحتانی صرفا یک عمل جراحی با اهداف زیبایی می باشد وبه درمان نیازی ندارد . برخلاف جراحی پلک فوقانی که گاهی ممکن است محدوده دید فرد راکاهش دهد وعمل جراحی برای به دست آوردن دید راحتر ضروری می باشد.پف وچربی افتاده در زیر پلک ریشه ارثی وخانوادگی دارد ودر سنین بالای میان سالی کیسه چربی ایجاد شده باعث می شود که عضلات نگهدارنده پوست که دیگر پیر وضعیف شده اند نتوانند خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ کنند و شل و افتاده می شوند و کیسه چربی موجود به صورت متورم در پایین پلک تحتانی دیده می شود.

در روشهاي قديمي بلفاروپلاستي پلك تحتاني، برداشتن چربي ها انجام مي شدكه نه تنها باعث جوانسازي و بهبود زيبايي فرد نمي شد، بلكه باعث گود افتادگي ، كشيده شدن پلك به سمت پايين و بالا نشان دادن سن فرد جراحي شده مي گشت.در جراحي با تكنيكهاي جديد ، علاوه بر اين كه تكنيك جراحي به جاي برش پوستي به پشت پلك تغيير كرده، بلكه چربي هم برداشته نمي شود و با توزيع مجدد چربي و پركردن گودي هاي اطراف چشم، پستي بلنديهاي اطراف چشم اصلاح مي شود و حالت جواني و شادابي به چهره فرد برمي گردد.

جراحي زیبایي پلک بالا

در جراحي زیبایي پلک فوقانی ، پوست اضافی، عضله و کیسه های چربی (که به صورت پف کردگی خصوصا در قسمت های داخلی تظاهر می کند)، بر اساس امکانات و انتخاب جراح توسط چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی برداشته می شوند. به علاوه در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد.

جراحي زیبایي پلک فوقانی باعث بهبودی شکل و موقعیت پلک فوقانی شده و اگر پوست اضافی یا افتادگی پلک باعث محدودیت میدان دید شده باشد، آن را نیز برطرف می کند و در مجموع ظاهری جوان تر به فرد می بخشد. می توان عمل جراحی بالا کشیدن ابرو را نیز همزمان با جراحی پلک فوقانی انجام داد.

عوارض جراحي زیبایي پلک

هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد. با توجه به اینکه پلک ها در ارتباط با چشم و بینایی فرد می باشند، توصیه می شود جراحي زیبایي پلک توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود. مسلما در دست جراح با تجربه عوارض این جراحی به مراتب کمتر است.

عوارض خفیف جراحي زیبایي پلک عبارتند از: دوبینی یا تاری خفیف دید، تورم و کبودی پلک ها  و اطراف آن ها (که اغلب شدت آن در دو طرف متفاوت است)، عدم تقارن محل برش در دو طرف، جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها. این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم برطرف می شوند.

برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama| Stumble Upon| Delicious| Digg|

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

One comment on “آنچه درباره جراحي زیبایي پلک باید بدانید