instagram

دکتر رجبی درباره جوان سازی پوست می گوید

افزایش روش‌های غیر جراحی جوان‌سازی صورت در این ایام/ جوان سازی پوست دایمی نیست

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم گفت: با توجه به اینکه روش های جوان سازی پوست و تعداد مراجعین به این روش ها افزایش یافته است، کارگاهی را برای چگونگی استفاده مواد شیمیایی نظیر بوتاکس و ژل‌ها و بازگرداندن جوانی به چهره افراد برگزار می کنیم.
 
 

 

به گزارش گروه اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، محمدطاهر رجبی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم ضمن هشدار نسبت به عوارض ناشی از تزریق بوتوکس توسط افراد غیرمتخصص  گفت: تزریق بوتاکس بویژه دور چشم اگر غیرتخصصی انجام شود می‌تواند به سمت چشم گسترش یافته و باعث فلج عضلات و دوبینی بسیار آزاردهنده برای بیمار شود. همچنین اگر ژل به شکل غیرحرفه‌ای تزریق شود، می‌تواند وارد عروق شده و در بسیاری موارد از دست دادن بینایی را رقم بزند.
 

جوانسازی پوست

وی افزود: اصطلاح جوان‌سازی برای تمام قسمت‌های صورت از جمله گونه‌ها، دور چشم و پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از بوتاکس و فیلر برای این منظور استفاده می‌شود.

 

استادیار گروه چشم پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه بوتاکس دارویی است که باعث فلج عضله می‌شود، گفت: با این روش چین و چروک صورت که ناشی از عملکرد زیاد و غیر طبیعی عضلات است برطرف شده و در واقع از میزان و عمق چین و چروک‌ها کاسته می‌شود.

 

رجبی ادامه داد: در برخی قسمت‌ها  به دلیل نبود عضله یا پایدار شدن چین و چروک نمی‌توان از این مواد استفاده کرد. در اینجا از تزریق ژل به نام هیالورونیک اسید به عنوان جایگزین استفاده می‌شود و از جمله مزایای آن این است که چون جزو مواد طبیعی تشکیل دهنده پوست و دیگربافت‌ها است، بنابراین خطرایجاد حساسیت بسیاراندک بوده و نیاز به انجام تست قبل ازتزریق این گونه ژل‌ها نیست.  ژل تزریق شده پس از مدتی توسط بدن تجزیه و جذب می شود و اثراین مواد دایمی نیست .

 

وی درباره عوارض ناشی از تزریق این ژل توضیح داد:  اگر این روش‌ها توسط افراد غیرمتخصص در این زمینه انجام شود عوارض بسیار زیادی در پی خواهد داشت.  بیماران متعددی به ما مراجعه می‌کنند که تزریقات را نزد افراد دوره ندیده انجام داده‌اند و متاسفانه با مشکلات بسیاری روبرو شده‌اند. به عنوان مثال بوتاکس بویژه دور چشم اگر غیرتخصصی انجام شود می‌تواند به سمت چشم گسترش یافته و باعث فلج عضلات و دوبینی بسیار آزاردهنده برای بیمار شود.

 

مسئول کارگاه روش‌های غیر جراحی جوان‌سازی صورت بیستمین سمینار سالیانه چشم پزشکی فارابی افزود: نکته دیگر این است که اگر ژل به شکل غیرحرفه‌ای تزریق شود، می‌تواند وارد عروق شده و در برخی موارد از دست دادن بینایی را رقم بزند.

دکتر محمد طاهر رجبی تاکید کرد: فردی که بناست این اعمال را انجام بدهد باید حتما دوره‌های تخصصی را گذرانده و با ساختمان چشم کاملا آشنا باشد.
 

 

 

 

    مطالب مرتبط

برچسب : , , , ,

Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama| Stumble Upon| Delicious| Digg|

نظرات
سوالات و پاسخ های دکتر رجبی به کاربران

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)