instagram

درمان افتادگی پلک چشم با بوتاکس و جراحی

درمان با بوتاکس

 یکی از مسائلی که در هنگام درمان قسمت بالای صورت با بوتاکس بوجود می آید این است که چگونه بدون اینکه باعث افتادگی ابروها شویم، عضله فرونتالیس روی پیشانی را به خوبی درمان کنیم تا چین و چروک های پیشانی از بین بروند. پزشکان کم تجربه تر اشتباه تزریق خیلی کم را مرتکب می شوند و باعث افتادگی ابرو می شوند.

یکی از روش های ساده برای جلوگیری از این اتفاق است که نیمه بالایی پیشانی/نیمه بالایی عضله فرونتالیس را با بوتاکس درمان کنیم. در طول زمان، عضله به دلیل اثرات گرانش تحلیل می رود، ضعیف می شود و پایین می آید، مخصوصا در بیمارانی که بیش از ۵۰ سال سن داشته باشند.

با وجود اینکه یک بیمار جوان می تواند درمان نیمه پایینی عضله فرونتالیس با بوتاکس را بهتر تحمل کند، یک بیمار مسن نمی تواند و تزریقات بوتاکس اغلب به شکل اشتباه باعث افتادگی بیشتر ابرو می شوند. افتادگی پک چشم در حین جوان سازی پوست. اگر چه این اتفاق نادر است، اما گاهی اوقات در حین برطرف کردن چین و چروک نواحی بالایی صورت، افتادگی پلک بوجود می آید. این مشکل به خاطر انحراف و دقیق قرار نگرفتن محصول در ناحیه مورد نظر یا به این دلیل که تزریقات بیش از حد نزدیک ناحیه چشم/ابرو انجام شده اند، پیش می آید.

انحراف وقتی صورت می گیرد که پزشک تزریق را در حفره چشم و زیر عضله صورت می گیرد. در این وضعیت، بوتاکس از استخوان منحرف شده و عضله هایی را تحت تاثیر قرار می دهد که به پلک شما پی می دهند و باعث افتادگی پلک می شوند. در صورتی که تزریقات بیش از حد نزدیک بخش کناری چشم شده باشد که عضلات چشمی در آن قرار دارند، چشم تار می بیند.در صورتی که این مشکلات پیش بیایند، پزشکان باید قطره های آلفا آدرنرژیکی مثل نئو سینفرین، فنیل فرین هیدروکلرید آنها را درمان می کند. این قطره ها باعث انقباض عضله می شوند و مسکن موقتی هستند. این قطره ها باید برای هفته های بسیارتا زمانی که مشکل برطرف شود، استعمال شوند.

بهترین کار در حین درمان قسمت بالایی صورت این است که در ناحیه ایمنی قرار بگیرید و صرفا تزریقات را در جایی دور از این عضلات چشمی انجام دهید.در حین درمان قسمت بالایی صورت باید جراح باید دقت زیادی به خرج دد و بوتاکس را دقیقا بر روی عضله قرار دهد. همچنین، می توان از انجام تزریقات متعدد که عموما در برآمدگی پیشانی میان دو ابرو انجام می شود، اجتناب کرد. در این محل که عموما پزشکان دیگر هفت تا هشت تزریق انجام می دهند، تنها به دو تزریق نیاز است و می توان با آن نتایج مثبت تزریقات بیشتر را بدست آورد.

 در هنگام درمان قسمت بالای صورت باید تزریقات به دقت صورت بگیرد و همچنین تزریقات باید سطحی باشند، مخصوصا در ناحیه پلک. در هنگام درمان چین و چروک دور چشم، تنها به دو تزریق نیاز است و می توان با آن نتایج مثبت تزریقات بیشتر را بدست آورد.شیوه تزریق در این ناحیه از صورت بسیار مهم است. همچنین جراح باید در حین تزریق مواظب باشد سوزن به چشم اصابت نکند، زیرا این کار به احتمال زیاد باعث کاهش افتادگی پلک می شود. همچنین در درمان افتادگی پلک با بوتاکس باید تقارن را نیز در نظر گرفت، زیرا در صورتی که میزان بوتاکس نابرابری به هر طرف صورت تزریق شود، بک طرف نسبت به طرف دیگر بالاتر قرار می گیرد و نواحی کناری ابرو نامسطح به نظر می رسند.

Schlupflider-OP-630x420

درمان با جراحی

روش های جراحی جدید. اغلب روش های درمانی افتادگی پلک قابل اطمینان هستند و برای سالیان متمادی مورد استفاده قرار گرفته اند. با این حال، یک پیشرفت جدید در شیوه های جراحی توجه را به خود جلب کرده است: جراحی پلک با برش کوچک مخصوص
پتوز غلاف عضله رایج ترین نوع است. در پتوز غلاف عضله، عضله بالابرنده نرمال است، اما غلاف عضله بالابرنده کشیده و باریک می شو د و چین و چروک پلک و شیارعمیق پلک بالایی، بالامی رود.

در یک آزمایش درجه تاثیر که در سال ۲۰۰۴ منتشر شد، یک روش جراحی افتادگی پلک با برش کوچک قدامی کوچک با یک روش غلاف عضله قدامی سنتی ( ۴۹ پلک در هر دو گروه) مقایسه شد و نتایج روش جراحی غیرتهاجمی تر به اندازه روش سنتی موثر بود. در روش جراحی با برش کوچک یک شکاف ۴ میلی متری استفاده می شود، در حالی که در روش جراحی سنتی به یک شکاف ۱۰ میلی متری نیاز است. در این مطالعه، افرادی که در گروه جراحی با برش کوچک بودند نتایج بهتری از لحاظ ترمیم افتادگی چشم داشتند.

علاوه بر این، با روش جراحی با برش های کوچک، زمان عمل کاهش پیدا می کند و نصف زمان برش سنتی است ( ۲۵ دقیقه در برابر ۵۵ دقیقه در جراحی با برش سنتی).

با این حال، محققان خاطر نشان می سازند که شیوه جراحی با برش کوچک تنها باید در پلک هایی مورد استفاده قرار گیرد که پیش از این جراحی نشده اند یا دچار تروما نشده اند.

پس از جراحی، پلک شما ورم می کند و چشم شما تار می بیند. شما باید پس از جراحی تا حد امکان سرخود را بالا بیاورید و از کمپرس یخ استفاده کنید تا ورم کم شود. در صورتی که ورم خیلی بزرگ باشد، می تواند بخیه ها را بکشد و باعث شود که پلک دوباره دچار افتادگی شود. پس از جراحی، پلک عمل شده نسبت به حالت نرمال سفت تر می شود. وقتی به خواب می روید و عضلات صورت شما شل می شوند، پلک شما کمی باز است. به طور کلی، هر چه بالابردن عضله پیش از جراحی کندتر صورت می گرفته است، پلک در طول جراحی سفت تر می شود. با این حال، باید از پماد یا قطره های نرم کننده استفاده کنید تا از خشکی چشم جلوگیری کنید. بسیاری از افراد باید چند هفته اول پس از جراحی از پماد یا قطره نرم کننده استفاده کنند.

بعضی از افراد در معرض خطر خشک شدن چشم هستند. خشک شدن شدید چشم در بین افرادی صورت می گیرد که بیماری چشمی یا چشم های خشکی دارند. خشکی شدید چشم همچنین در بین افرادی ایجاد می شود که برای محافظت از چشم خود مشکل دارند، برای مثال افرادی که عضلات صورت ضعیفی دارند یا چشم های خود را نمی توانند به خوبی حرکت دهند. پزشک در مورد نحوه نرم کردن مناسب چشم به شما توضیح می دهد

یک هفته پس از جراحی می توانید به پزشک مراجعه کنید تا تضمین کند چشم شما به شکل مناسبی نرم شده است. تا زمانی که بتوانید پلک خود را به خوبی ببندید باید به صورت منظم به پزشک مراجعه کنید.

همانگونه که مشاهده کردید، تزریق بوتاکس اگر به درستی انجام نشود، می تواند باعث بروز ناراحتی های جدید شود. به همین دلیل تنها با مراجعه به متخصصین زبده و کار آزموده نسبت به رفع افتادگی پلک با بوتاکس اقدام نمایید تا ضمن بهره گیری از بهترین نتایج، از درمانی بی خطر بهره مند شوید.

برچسب : , , ,

Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama| Stumble Upon| Delicious| Digg|

نظرات
سوالات و پاسخ های دکتر رجبی به کاربران

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)