instagram

همه چیز درباره جراحي زیبایی پلک

جراحي زیبایی پلک

جراحي زیبایی پلک

چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند. به دلیل همین حساسیت ، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحي زیبایی پلک چشم ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند.

وقتی بیماران از پف زیر چشم، چروکهای متعدد و افتادگی پلک ها رنج میبرند نیاز به جراحي زیبایی پلک دارند در غیر این صورت نباید این کار انجام شود. جراحی پلک منظره چشم را هشت تا ده سال جوانتر میکند.البته آثار جراحي زیبایی پلک مثل برخی از جراحی های زیبایی تا پایان عمر باقی نمی ماند و ممکن است پس از چند سال نیاز به تکرار عمل باشد.عمل جراحی افتادگی پلک یکی از اعمال جراحی کم خطر و کم عارضه است اما هیچ عملی نیست که در آن احتمال خطر و عارضه صفر باشد. از جمله عارضه های بسیار شایع جراحي زیبایی پلک عدم تقارن پلک ها است.

معاينه دقيق چشم و ساختمانهاي اطراف چشم مثل غدد اشكي، پمپ اشكي، مجرای اشکی ، عملكرد عضلات و بينائي، قبل از تزريق چربی و تزریق فیلر , تزریق بوتاکس , جراحي زیبایی پلک , لیفت ابرو , لیفت گونه , کشیدگی چشم , افتادگی پلک چشم (پتوز) ضروري است. معاینات توسط جراح پلک (جراح پلاستیک چشم) انجام می شود تا از عوارض جراحی بلفاروپلاستی جلوگیری شود.

جراحي زیبایی پلک تحتانی

در روشهاي قديمي بلفاروپلاستي پلك تحتاني، برداشتن چربي ها انجام مي شدكه نه تنها باعث جوانسازي و بهبود زيبايي فرد نمي شد، بلكه باعث گود افتادگي ، كشيده شدن پلك به سمت پايين و بالا نشان دادن سن فرد جراحي شده مي گشت.در جراحي با تكنيكهاي جديد ، علاوه بر اين كه تكنيك جراحي به جاي برش پوستي به پشت پلك تغيير كرده، بلكه چربي هم برداشته نمي شود و با توزيع مجدد چربي و پركردن گودي هاي اطراف چشم ، پستي بلنديهاي اطراف چشم اصلاح مي شود و حالت جواني و شادابي به چهره فرد برمي گردد.

عوارض جراحي زیبایی پلک

رایج ترین عارضه ای که پس از جراحي زیبایی پلک ایجاد می گردد همان تورم و سوزش چشم می باشد که اکثرا با قرمز شدن چشم همراه می باشد.همچنین به طور موقت ممکن است با عوارضی همچون تاری دید و حساس شدن به نور خورشید نیز مواجه گردد. که این مشکلات طی چند روز از بین میروند.همچنین از نادر ترین عوارضی که به ندرت دیده شده عارضه اکتروپیون هست به این معنا که پلک ها به سمت بیرون برمیگردند و بسیار اذیت کننده میباشند. و از سایر عوارض به زخم و عفونت چشم میتوان اشاره نمود. ولی با رعایت دستور پزشک و مراقبت های لازم میتوان جلوی بروز بسیاری از این عوارض را گرفت.

جراحي زیبایی پلک

نمونه جراحي زیبایی پلک دکتر محمدطاهر رجبی

برای مشاهده نمونه جراحی بلفاروپلاستی دکتر رجبی کلیک کنید

دوران بهبود و مراقبت پس از جراحي زیبایی پلک

بیمار معمولاً پس از جراحي زیبایی پلک جهت درمان افتادگی پلک احساس می‌کند پلک‌ها سفت شده‌اند و ممکن است احساس درد داشته باشد که البته به راحتی با مصرف مسکن‌ها تسکین می‌یابد. تا چند روز پس از جراحی باید روی محل برش‌ها پماد مالیده شود تا نرم بماند. قرار دادن کمپرس سرد بر روی چشم نیز ورم را کاهش می‌دهد. استفاده از قطره‌ چشم نیز مانع خشک شدن چشم می‌شود.

بیماران در هفته نخست پس از عمل باید از انجام فعالیت‌هایی مانند مطالعه، تماشای برنامه‌های تلویزیون، استفاده از لنز و کار با رایانه که باعث خشک شدن چشم می‌شود، خودداری کنند. ورم و کبودی را می‌توان با بالا نگه داشتن سر در چند روز پس از عمل به حداقل رساند. پزشک بخیه‌ها را ۱۰ روز پس از جراحی پلک می‌کشد. بیماران معمولاً ده روز پس از جراحي زیبایی پلک می‌توانند فعالیت‌های طبیعی خود را از سربگیرند.

هزینه و قیمت جراحي زیبایی پلک

هزینه جراحي زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) متغیر است و به روش جراحی بستگی دارد. چنانچه قصد انجام جراحی پلک دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا وقت مشاوره‌ای جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این عمل و هزینه آن برایتان تنظیم شود.

Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama| Stumble Upon| Delicious| Digg|

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , ,

  • مطالب تصادفی