چشم‌های ما یکی از مهم‌ترین اندام‌های ما هستند. چشم و اطراف آن ساختاری دارد که از این اندام مهم محافظت می‌کند. حتی با یک حرکت کوچک، شادی و غم ما در زندگی روزمره ما در چشمان ما منعکس می‌شود. ما روزانه میلیون‌ها بار پلک‌های خود را حرکت می‌دهیم. ناحیه چشم علاوه بر داشتن چنین دامنه حرکتی، حساس‌ترین بافت پوست را در بدن ما دارد. با افزایش سن و جاذبه، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. به این دلایل ممکن است کیسه‌های زیر چشم، افتادگی پلک، پوست اضافی، تغییر رنگ، از دست دادن قابلیت ارتجاعی و چین و چروک ایجاد شود. عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی هوا، الگو‌های خواب نامنظم، مصرف زیاد سیگار و الکل روند پیری پوست را تسریع می‌کنند. پلک‌های پایین یا بالایی که ساختار آن‌ها در اثر چنین شرایطی خراب شده است، می‌توانند با روش‌های مناسبی چون بلفاروپلاستی به حال سابق خود برگردند و زیبایی خود را بدست آورند. در این بخش نیز به معرفی بلفاروپلاستی پلک پایین می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی

علائم نقص پلک پایین

پوست انسان ساختاری الاستیک دارد اما با افزایش سن یا تأثیر عوامل محیطی خاصیت ارتجاعی آن به تدریج کاهش می‌یابد. همانطور که بافت پوست صورت خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، علائم پیری نیز روی پلک‌ها ظاهر می‌شود. این اثرات ظاهر شدن در چشم‌ها باعث می‌شود فرد خسته و پیر به نظر برسد. برخی از تغییراتی که می‌تواند در پلک بالا و پایین رخ دهد به شرح زیر است:

  • کیسه‌های چشم و رنگ اطراف چشم تغییر می‌کند.
  • پلک پایین.
  • چین و چروک و از دست دادن خاصیت ارتجاعی در پلک‌ها.
  • پای کلاغی دور چشم.
  • حالت چهره خسته

بلفاروپلاستی که به دلایل زیبایی یا عملکردی قابل انجام است بسته به نیاز فقط در پلک بالا یا پایین و یا هر دو پلک قابل انجام است. بلفاروپلاستی اغلب می‌تواند با لیفت ابرو، لیفت پیشانی و لیفت وسط صورت ترکیب شود.

نمونه جراحی های بلفاروپلاستی دکتر رجبی

بلفاوپلاستی یا جراحی پلک

 

جراحی پلک بالا و پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید درمورد زیبایی پلک بدانیم این است که بتوانیم نتایج رضایت بخش را برای طولانی مدت به دست بیاوریم.

بسیاری از افراد به علت بیهوشی عمومی و یا نگرانی از زمان‌بر بودن جراحی، تمایلی به بلفاروپلاستی پلک پایین ندارند. به همین جهت ترجیح می‌دهند از روش‌هایی چون پلکسر یا پلاسما جت استفاده کنند. در حالی که نسبت به عوارض یا طول مدت اثر بخشی آن آگاهی خاصی ندارند و اغلب میسائلی از این قبیل از چشم آنها دور می‌ماند.

یکی از عوارض شایع پس از انجام پلاسماتراپی یا پلکسر، نقاطی تیره یا قهوه ای کوچکی بر روی پوست تشکیل شوند. قرمزی و احساس سوختگی نیز بعنوان یکی از عوارضی شناخته میشود که در برخی افراد ممکن است مشاهده گردد.  در این صورت ایجاد پوسته یا دلمه بر روی پوست نیز ایجاد می‌شود.

گذشته از عوارض شناخته شده پلاسما، عوارض ناشناخته ای نیز ممکن است وجود داشته باشد که خود را در بلندمدت نشان دهد چرا که تحقیقات بالینی نسبت به این روش کامل نیست و همچنان ادامه دارد. بنابراین بهتر است سایر روشهای  جوانسازی پلک پایین مانند بلفاروپلاستی پلک پایین در اولویت قرار گیرند.

زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) فرآیند برداشتن پوست و بافت ماهیچه‌ای اضافی در آن ناحیه توسط متخصص جراحی و بازگرداندن عملکرد فیزیکی و ظاهر زیبایی به پلک است. در زیبایی پلک پایین، مشکلات پلک پایین مانند کیسه‌های زیر چشم و چین و چروک زیر چشم برطرف می‌شود. پلک پایین با یک برش کوچک میلی‌متری زیر مژه‌ها اصلاح می‌شود. بسته به اندازه تغییر شکل روی پوست، بافت چربی برداشته می‌شود، چین و چروک‌ها سفت می‌شوند، پوست کشیده می‌شود یا می‌توان بافت‌های ناحیه را به سمت قسمت بالایی گونه کشید. از آنجایی که برش میکرو به ناحیه مژه دوخته می‌شود، هیچ جای بخیه‌ای دیده نمی‌شود.

در مواردی که کیسه، ادم یا تجمع چربی اضافی در زیر چشم وجود دارد، زیبایی پلک پایین اعمال می‌شود. بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی که پیچیدگی بیشتری نسبت به جراحی پلک بالا دارد باید توسط جراح انجام شود. در جراحی زیبایی پلک تحتانی، بافت عضلانی ناحیه زیر چشم فرد لمس نمی‌شود، فقط بافت چربی فتق برداشته می‌شود. اگر زیر چشم فرو ریخته شود، با انتقال چربی یا توزیع یکنواخت بافت چربی موجود در زیر چشم، ظاهر زیبایی به دست می‌آید. این جراحی را می‌توان با یک برش کوچک از پایین مژه‌ها و یا با برش میکرو از داخل چشم انجام داد. بعد از عمل نیازی به برداشتن بخیه‌ها نیست. در پایان به طور متوسط ​​۱ هفته، بهبود محسوس است.

جراحی پلک پایین چقدر طول می‌کشد؟

پلک‌ها از نظر آناتومیکی پیچیده‌تر از سایر قسمت‌های زیبایی و عملکردی صورت هستند، بنابراین عمل نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و تکنیک جراحی دارد. مداخله جراحی در پلک پایین به طور متوسط ​​۱-۱. ۵ ساعت طول می‌کشد. مهمترین عاملی که بر طول مدت عمل تأثیر می‌گذارد این است که آیا علاوه بر پلک، اعمال زیبایی دیگری روی ناحیه ابرو یا پیشانی نیز اعمال می‌شود.

درمان پف پلک پایین

ملاحظات قبل از بلفاروپلاستی

قبل از عمل، بیمار باید پزشک و متخصص بیهوشی را که عمل زیبایی را انجام می‌دهد، از تمام جزئیات مربوط به دارو‌های مصرفی و سلامت عمومی خود مطلع کند.

یک هفته قبل از جراحی نباید دارو‌های رقیق‌کننده خون، دمنوش‌های گیاهی، کپسول‌های روغن ماهی مصرف شود و یا درمان‌های گیاهی خاصی انجام شود.

مانند تمام روش‌ها، توصیه می‌شود حداقل یک هفته قبل از بلفاروپلاستی از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید. این برای یک روند بهبودی سریع بسیار مهم است.

زیبایی پلک چه مدت بهبود می‌یابد؟

ادمی که در چند روز اول روند بهبودی ایجاد می‌شود، معمولاً در پایان هفته اول از بین می‌رود. کبودی خفیف یک اثر مورد انتظار در روز‌های اول است و طی ۱-۲ روز خود به خود از بین می‌رود. در هفته دوم بیمار به راحتی می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.

خطرات زیبایی پلک  پایین (بلفاروپلاستی)

خطرات خاصی از عوارض در تمام اعمال جراحی وجود دارد. خطراتی که در جراحی پلک با آن‌ها روبرو می‌شود بسیار کم است. اما برای مثال، سیگار کشیدن می‌تواند بهبود زخم را مختل کند. به همین دلیل توصیه‌های پزشک پس از استفاده باید مورد توجه قرار گیرد. مشکل در بستن چشم‌ها در روز‌های اول طبیعی است و بعد از چند روز خود به خود برطرف می‌شود.

 

 

 

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید