instagram

بلفاروپلاستی پلک های شرقی

جراحی پلک های چشم بادامی (شرقی ایرانی)

asian_eyelid

ساختار و آناتومی صورت بخصوص پلکها و ابروها در نژاد شرقی (چینی – ژاپنی و ترکمنی) متفاوت از نژادهای دیگر است. به همین دلیل جراحی های بخش فوقانی صورت (بلفاروپلاستی – اصلاح افتادگی پلک و لیفت ابروها) برای اصلاح پف پلک و افتادگیهای پلک و ابرو ها متفاوت از جراحیهای مشابه در بقیه نژادها است. هموطنان ترکمنی و برخی دیگر از هموطنان در نقاط دیگر در ایران از نظر ظاهر صورت دارای این نوع آناتومی خاص هستند. نکته مهم اینست که در این افراد در هنگام جراحی دانش کافی از آناتومی نواحی اطراف چشم در صورت الزامی است.

پف پلک در این افراد بطور ژنتیکی از سنین پایین وجود دارد بطوریکه متنع از کشیدن سایه و مداد چشم میشود. همچنین در اکثر قریب به اتفاق این افراد یک لایه پوست برآمده در بخش داخلی زاویه چشم وجود دارد که بنام فولد اپی کانتال نامیده میشود.

جراحی پف پلک (بلفاروپلاستی پلکهای شرقی) راه حل بهبود و اصلاح مسئله پلک فوقانی است که معمولا در سنین بالای ۱۸ سال (پس از رشد صورت) انجام میشود. در مورد فولد اپی کانتال در صورتی که شدت آن کم باشد میتوان در حین جراحی بلفاروپلاستی انرا بهبود بخشید. در صورت شدید بودن و یا باقی ماندن بخشی از آن پس از جراحی بلفاروپلاستی , میتوان جراحی کانتوپلاستی انجام داد تا بطور کامل آنرا از بین ببرد. بدلیل محل برش پوستی کانتوپلاستی در بخش داخلی زاویه چشم و ترمیم کند در این منطقه , معمولا جراحی کانتوپلاستی در موارد شدید و پس از بلفاروپلاستی انجام میشود, اگر چه میتوان این جراحی را همزمان با بلفاروپلاستی  نیزانجام داد.

مطالعات و تجربیات نشان داده است که پلکهای شرقی در ایران با نژادهای دیگر شرقی تفاوتهای اندکی دارند که در حین جراحی بلفاروپلاستی , کانتوپلاستی و یا لیفت ابروها باید لحاظ شوند.

Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama| Stumble Upon| Delicious| Digg|

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 comments on “بلفاروپلاستی پلک های شرقی
 1. سلام آقای دکتر من در آلمان زندگی می کنم ومیخواهم جراحی پلک شرقی بلفاروپلاستی رو انجام بدم ولی نميدونم به کجا مراجعه کنم میشه اگر امکانش هست یه پزشک متخصص بهم معرفی کنید سپاس فراوان از همکاری شما 

  پاسخ
  • ببخشيد شما شناختي از بنده داريد؟ بنده فوق تخصص جراح زيبايي پلك هستم و جراحي پلك شرقي نيز انجام ميدهم در سايت و در اينستاگرام نيز نمونه كار موجود است. اما اگر دنبال متخصص هستيد، بنده اطلاعي ندارم متأسفانه

   پاسخ
 2. سلام آقای دکتر … من چشمام رو ۶ ماه پیش لازک کردم . اگه بخوام عمل بلفاروپلاستی چشم شرقی انجام بدم دچار مشکل نمیشم؟

  بعد یه سوال دیگه اینه که از زمان ویزیت د معاینه ی اولیه تا انجام عمل جراحی چقدر طول میکشه ..

  لطفا اگر میشه هزینه ی تقریبی این عمل رو بگید تا بتونم برنامه ریزی کنم

  پاسخ
 3. سلام آقای دکتر . من چشمام شبیه ژاپنیاس .. پف بالای چشم هم زیاد ندارم .. آیا با روش های دیگه میشه این مشکل رو برطرف کنم؟

  راستی قیمت این همل چقدر هستش؟

  پاسخ

برچسب : , , , ,

 • مطالب تصادفی