instagram

اکولوپلاستیک سرجری

جراحی اکولوپلاستیک – ترمیمی 

shutterstock_119477767

چشم در برگیرنده یک سری جراحی ها بر روی چشم، پلکها، مجاری اشکی و صورت است. همچنین این جراحی در زمینه بازسازی چشم و ساختمانهای مرتبط با ان تبحر دارند. در واقع تمرکز اصلی این جراحان بر روی درمان جراحی عناصر اطراف چشم است و بر جراحی های ترمیمی و زیبایی این نواحی اشراف کامل دارد.

اکولوپلاستیک سرجری راهی برای درمان عارضه چشمی شایع سالمندان 
Okuloplastik_2
 افتادگی پلک‌ها به ویژه پلک بالا باید به عنوان عارضه‌ای جدی مورد توجه قرار گیرد در سنین جوانی و میان‌سالی، پلک‌ها به طور طبیعی عملکرد خود را داشته و از شرایط کششی مناسبی برخوردارند؛ اما با افزایش سن بر میزان اضافه طبیعی پلک افزوده شده و شل‌تر و نرم‌تر می شود درنتیجه افتادگی پیدا عارض خواهد شد. با افزایش سن این حالت در نقاطی مثل زیر بازوها، غب‌غب و چانه یا گونه‌ها نیز رخ می‌دهد اما در ناحیه چشم، این میزان افتادگی افراد را دچار مشکلات مختلفی می‌کنند تا وی مجبور ‌شود پیشانی خود را بالا نگه دارد، ابروها را خم کند و پیوسته احساس کند چه بار سنگینی روی پلک بالا قرار دارد. افتادگی پلک موجب چشم‌درد، سردرد و خستگی و خواب‌آلودگی می‌شود و عملکرد طبیعی روزانه افراد را مختل می‌کند که در چنین شرایطی جراحی پلک توصیه می‌شود اگرچه زیبایی اقدامی خوب و اثرگذار در زندگی محسوب می‌شود اما هدف از جراحی پلک و رفع افتادگی آن بهبود شرایط زندگی و حذف مزاحمت بخش اضافی پلک‌ها است. پلکی که تا روی مژه‌های فرد افتاده و مانند سایبان جلوی دید را گرفته است باید جراحی شود چون شرایط زندگی به گونه‌ای می‌شود که حتی خستگی و خواب‌آلودگی ایجاد می‌کند؛ گاهی در اواسط دیدن یک فیلم احساس خواب بروز می‌کنند. در حدود سنین ۵۵ تا ۶۰ سال به اینگونه افراد توصیه می‌کنیم که سنگینی پلکهای خود را به وسیله یک عمل جراحی ساده و سرپایی رفع کنند.
 پایین هر پلک چشم سه کیسه چربی وجود دارد که بر اثر مرور زمان می‌تواند شل شده و به شکل یک کیسه دیده شود؛ زمانی که این کیسه‌های چربی زیبایی فرد را مختل کند می‌توان با جراحی از داخل پلک پائین کیسه‌های اضافی چربی را تخلیه کرد و شرایط مناسبی به بیمار بخشید.
گاهی این افتادگی پلک پائین به گونه‌ای است که پلک پائین را از محل طبیعی خود دور کرده و موجب افتادگی شدید، خستگی، قرمزی و اشک ریزش چشم شود که باید حتماً جراحی انجام گیرد.

    مطالب مرتبط

برچسب : , , , , , ,

Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama| Stumble Upon| Delicious| Digg|

نظرات
سوالات و پاسخ های دکتر رجبی به کاربران
  1. سلام آقای دکتر بنده ۳۰سالمه و به تدريج دچار فرورفتگی چشمهای خود در کاسه حدقه شده ام و برای بازگشت ب حالت اولیه از جنابعالی تقاضای درمان دارویی دارم.با تشکر از آقای دکتر

    • با سلام

      با توجه به اينكه سؤالات براي عموم نمايش داده ميشود، متن سؤال شما اصلاح شد. در حقيقت تفاوتي ندارد كه گود شدن زير چشم شما به چه دليلي باشد، بيش از هرچيزي آب فراوان بنوشيد و به تغذيه خود بخصوص در زمينه مصرف غذاهاي پرپروتئين و همچنين ميوه هاي تازه برسيد. جهت درمان دارويي نيز انواع كرمها و لوسيونها در حال حاضر موجود است و بايد از همكاران متخصص پوست كمك بگيريد.

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)